שנת הפריצה

שנת הפריצה

LG מעדיפה איכות על כמות ומתיימרת להיות מס' 1 בתחום מזגני אינוורטר

"אנחנו מאמינים ש-2011 תהיה שנה הפריצה של שוק האינוונטרים בישראל. בשנה שעברה רק 10-15 אחוז ממכירות המזגנים בישראל היו מסוג אינוורטר. השנה אני מאמין שהכמות תוכפל ונגיע למכירות של כ-35 אחוז מכלל המכירות ואילו בשנת 2013 נגיע עם מזגני האינוורטר למכירות של 50 אחוז מסך המכירות בשוק הישראלי, ואנחנו, כמובן, נוביל את קטגוריית האינוורטר", מציין ניר ניצן, מנהל חטיבת המיזוג של LG.

ניצן, שצבר קילומטרז' מכובד בתפקידי ניהול בתדיראן ואלקטרה, מונה לפני ארבע שנים למנהל מחלקת מיזוג אוויר בחברת ברימאג, המשווקת בלעדית של מערכות המיזוג תוצרת LG בישראל. באותה תקופה נתח השוק של החברה עמד על 6 אחוז והיא מכרה כ-15 אלף מזגנים, רובם ככולם בתחום הביתי. בשנת 2010 נרשמה קפיצת מדרגה כשיבואנית מזגני LG סיימה את השנה עם נתח שוק של 22% ומכירות של מעל 100 אלף מזגנים.

הולכים בכל הכוח על תחום האינוונטר
לקראת כניסתן לתוקף של תקנות האנרגיה החדשות בראשון לינואר השנה, נערך בברימאג סיעור מוחות ובעצה אחת עם אנשי תאגיד המיזוג הקוריאני, הוחלט להביא קו חדש של מוצרים שעומד כמובן בדרישות החדשות, ובמקביל, לאחד את מחלקות ה-RAC (מגזר ביתי) וה-CAC (מגזר מסחרי) ולהעמיד את ניצן בראש החטיבה החדשה. בנוסף, החליטה החברה על שינוי אסטרטגי לא פחות חשוב: העברת מרכז הפעילות מהשוק הביתי לשוק המקצועי, מהלך המתבטא בכך שקרוב ל-90% מהמזגנים שתייבא השנה החברה הם ממשפחת האינוונטר.
"לקחנו סיכון רב כשהלכנו על ליין של מוצרים יקר יותר אבל איכותי יותר, מתוך אמונה שמה שקרה ביפן ובמזרח הרחוק בכלל, יקרה בסופו של דבר בארץ והפרידה ממזגני ה-On-Off היא בלתי נמנעת. מרבית המזגנים הנמכרים כיום שם הם מזגני אינוורטר, מתוך מודעות גבוהה לחסכון באנרגיה, האיכות והפעולה השקטה והיעלה של המזגנים הללו.
אנחנו הולכים בכל הכוח על תחום האינוונטר ולכן העברנו את כובד הפעילות לשוק המקצועי. הפילוסופיה שלנו אומרת להעדיף את האיכות על גבי המחיר, ולכן אנחנו הולכים להיות יותר מרצדס מאשר סוסיתא".
לא רק שק המוצרים השתנה כליל אלא גם החזות של תחום המיזוג בברימאג עברה רענון מקיף. האיחוד של שני התחומים ייתן, לדברי ניצן, את הפוש ההכרחי בחיזוק השורות ובעבודה יותר הרמונית שתמנע את חילוקי הדעות וניגודי האינטרסים שהתגלעו בעבר הלא רחוק. על תחום ה-CAC הופקד מהנדס ניר תורג'מן, בוגר אלקטרה, ובקרוב ימונה מנהל לתחום ה-RAC, כאשר כאמור שני הממונים פועלים תחת ניצן בחטיבה החדשה.
 

מימין - שאול זילברשטיין - הבעלים, וניר ניצן - מנהל חטיבת המיזוג בברימאג

הדור השלישי של מערכות VRF
אם לא די בכך, הרי שהחברה עיבתה משמעותית את מערך השירות מבחינת מוקדנים, טכנאים ואף האריכה את שעות הפעילות. ניצן מדגיש כי בניגוד למקובל בענף, לא מדובר בעובדי חברה קבלנית אלא בעובדי ברימאג לכל דבר, ובנוסף, נמצאת חטיבת המיזוג בעיצומו של גיוס עובדים למערך הטכני של תחום ה-CAC.
אירוע פתיחת העונה שערכה לא מכבר ברימאג- LG בחוות רונית בשרון, היה אירוע מרשים למדי שנועד בעיקר להציג בפני ציבור האדריכלים, הסיטונאים, יועצים, קבלנים, מתקינים ושאר העושים במלאכה את היכולות של המערכות החדשות של החברה ואשר אמורות לחולל את המהפך אליו חותרים ניצן ואנשיו, שאף הרימו כוסית עם כ-1,000 אורחיהם לרגל חג הפסח.
הנוכחים  נהנו מאוכל משובח והופעה של בובות ענק העשויות משרוולים של מזגנים שהופיעו אחר כך על הבמה לצד להקת טררם. אבל את ההצגה גנב, ללא ספק, , Multi V3 הדור השלישי והמתקדם של מערכות ה-VRF שהושק, אגב, בעת ובעונה אחת ברחבי העולם.
המערכת החדשה ניחנה, לדברי אורי בקשי מהנדס החברה, ב"אפשרויות תכנון וביצוע הרבה יותר מתקדמות משני הדורות הקודמים. למשל, הפרשי גובה בין יחידות פנימיות וחיצוניות של 110 מ' לעומת 90 מ' בלבד בדור הראשון והשני של הסדרה". עוד מאפיינים בולטים חדשים הם אורכי צנרת עד 1000 מ' מקדם יעילות אנרגטי גבוה יותר, ומידות גיאומטריות יותר נוחות המאפשרות להציב את היחידה החיצונית במסתור כביסה, על הגג או בחניון כדי לא לתפוס מקום יקר במבנה עצמו.

 
תפוקה של 64 טון קירור
המערכת הינה הגדולה מסוגה בעולם, בעלת תפוקה של 64 טון קירור ומאפשרת מיזוג שטחים גדולים של עד כ-1500 מטר רבוע. המערכת הינה מערכת מודולארית (ניתן להוסיף מספר רב של יחידות על מנת למזג מספר גדול של חללים), מערכת ירוקה, מערכת אינוורטר, ממוחשבת, חסכונית מאוד בחשמל ושקטה מאוד ביחס למערכות אחרות הקיימות כיום בשוק. Multi V3 מצוידת באפשרות למגוון רחב מאוד של יחידות פנים ביניהן יחידות מעוצבות מלבניות ומרובעות (מזגנים בעיצוב מראה, זכוכית מזגנים עם ציורי אמנים מפורסמים וכדומה) ובנוסף יחידות מיני מרכזיות ויחידות עיליות בתצורות שונות.
מערכת בולטת נוספת שהושקה במסגרת האירוע היא Space, מערכת מיזוג מתקדמת עם יחידה חיצונית צנטריפוגלית להתקנה במגדלים עתירי קומות, ואשר מונעת קצרי אוויר בין היניקה לפליטת האוויר באותה קומה ובין קומה לקומה. היחידה, אגב, נבחרה למזג מספר פרויקטים יוקרתיים ובהם מגדלי פרישמן בפינת פרישמן ודיזינגוף בתל אביב. בקשי מציין כי מדובר ביחידה מאוד שקטה שכל מחליפי החום שלה מצוידות בציפוי אנטי קורוזיסי מקורי להארכת חיי היחידה.
ראוי לציין כי ברימאג-LG נותנת תמיכה מלאה משלב התכנון ועד שלב ההפעלה, מפקחת על כל שלבי הביצוע וכי המערכות הללו נמכרות לשוק המקצועי בלבד כשהן מצוידות בשלוש שנות אחריות. "ברימאג גאה להיות הראשונה שמשיקה בישראל מערכות אינוורטר חדשנית בעלת יכולות מיזוג יוצאות דופן. אני בטוח שמהר מאוד המערכות, ובמיוחד Multi V3, ישתלבו בשוק המיזוג ויחליפו את הפתרונות הקיימים כיום", מסכם ניצן.
 


פי.סי.חץ