האם אתה באמת יודע לזהות גז?

האם אתה באמת יודע לזהות גז?

חברת NEUTRONICS פיתחה מכשיר לזיהוי גזי קירור הכוללים תרכובות ותערובות של הגזים החדשים

חברת NEUTRONICS  פיתחה מכשיר חדש לזיהוי גזי קירור הכוללים תרכובות ותערובות של הגזים החדשים.
המכשיר החדש - ULTIMA ID PRO יודע לזהות ולנתח סוגי קררים שונים וביניהם:   
R22, R134A, R404A, R407A, R410A, R507, HC's  ועוד...
חברתNEUTRONICS  הינה חברה המובילה בעולם לפיתוח מערכות נישאות לזיהוי קררים למיזוג אויר וקירור, ובנוסף מפתחת מכשירים מיוחדים לתעשייה ומספקת שירותים למדינות וצבאות שונים הכוללים גם את ישראל.
לאחרונה ישנה תופעה הולכת וגוברת של גזים מזויפים בעולם ובשוק הישראלי בפרט, עקב העלות היקרה של גזי הקירור, עובדה הנותנת פתח לזיפנים ברחבי העולם המציעים סחורה מזויפת במחיר "קורץ", מבלי ידיעת הרוכשים אותם. נכון להיום אין יכולת לבדוק גז הנמצא בתוך מיכל "תמים למראה", האפשרות היחידה לבדוק את הגז היא באמצעות מכשירים מיוחדים או במעבדות.
חברות גדולות בונות מערכות קירור ומיזוג אוויר גדולות שעלותן יכולה להגיע לעשרות ולמאות אלפי שקלים, במקרים אלו אם נטען קרר לא תקין (מזויף), הדבר עלול להביא לתפקוד לקוי של המערכת, בהמשך לתגובה כימית עם השמן ובסופו של דבר להשבתת המערכת כולה, כולל שריפת המדחס.
מצב זה עלול להביא את המתקין או הקבלן המבצע לקריאות חוזרות, הוא יכול לעמוד בפני תביעות ולמצב לא נעים מול הלקוח, ללא ידיעה כי הקרר שהוא טען או הקרר שנמצא במערכת מלפני היה קרר מזויף.
בחודשים האחרונים אנו מקבלים פניות רבות מטכנאים, קבלנים וחברות גדולות לביצוע בדיקות במיכלים ובמערכות פועלות עקב ריבוי של קררים לא תקינים שנמכרים בארץ, דבר הפוגע במערכות רבות.
יתרה מזאת, פגיעה נוספת חלה על חברות שממחזרות קררים, כאשר הן ממחזרות קרר מזויף לתוך מיכל שמצוי בו קרר שאינו מזויף ועליהן לזרוק את כל התערובת החדשה שנוצרה בתוך מיכל המיחזור מאחר ואינה שמישה יותר.
איך ניתן בכל זאת לדעת האם הקרר הוא אכן מה שכתוב על המיכל והקרטון? הבדיקה מתבצעת על-ידי דגימת הקרר ממיכל/מערכת של 5 גרם בלחץ של בין 50 ל-500 פי.אס.אי (P.S.I), משך הבדיקה והאנליזה של הקרר פחות  מ-3 דקות.
תוצאות הבדיקה מראות את נתוני הגז שנבדק ברמת דיוק של 0.1% מנפח הבדיקה, למשל
 גז R410A  - זהו גז מסוג תערובת (AZEOTROPE), המורכב משני סוגים של גז, האחד נקרא 125 והשני 32, שניהם מרכיבים את הגז באחוזים שווים. במצב זה אנו נקבל בדיקה בעלת שני פרמטרים שונים: האחד R125 בריכוז של 50% והשני R32 בריכוז דומה של 50% (גם אם היחס 45/55 הקרר תקין), ומכאן המכונה תציג או תדפיס שמדובר בקרר R410 (AZ-20). באם המכונה תציג נתונים אחרים אזי שהקרר הנבדק הינו מזויף ולא יבצע את העבודה.
בדיקה ממערכת תתבצע באתו אופן רק עם חיבור לסעפת על מנת לשמור על המכשיר מזיהומים\שמן שיש במערכות הקירור, המיזוג או ברכב.
המכשיר מגיע בתוך מזוודה קשיחה הכוללת צינור לחיבור המערכת או הבלון, פילטרים הניתנים להחלפה ושנאי המתאים לחיבור (V220 ) בנוסף ניתן לרכוש בטרייה ליתיום נטענת המתאימה לעבודה ללא תלות של חשמל.
בהמשך לפיתוח האנלייזר החדש, חברת NEUTRONICS משווקת אנלייזרים לקררים בודדים שעלותם זולה יותר:
MINI ID 22 - לקרר R22,MINI ID  – לקררים מסוגR134A  וR12-, ו- ULTIMA ID- לקררים מסוג R134A ,R410A,R22  .
חברת "אחים פולק" מייצגת את חברת NEUTRONICS כ-6 שנים כחברה שחורטת על דיגלה להיות בקדמת הטכנולוגיה בזיהוי קררים ובזיהוי גזים רעילים הפוגעים בסביבה ובבריאות העובדים, ע"י שיפור תמידי של המוצרים אותם הם מייצרים.   
לייעוץ ומידע נוסף: 03-9191035.
 


פי.סי.חץ