תלמידים השביתו את הלימודים במחאה על היעדר מזגנים

תלמידים השביתו את הלימודים במחאה על היעדר מזגנים

ההנהלה לא הצליחה לשכנע את ועד ההורים להירתם לנושא ולתרום את חלקו

לתלמידי תיכון ריגלר בנתניה נמאס לשהות בכיתות נטולות מיזוג אוויר, לאחר שהנהלת המוסד החינוכי לא דאגה להחליף את המזגנים שנגנבו במהלך החופש הגדול. התלמידים השביתו לאחרונה את הלימודים ופתחו במחאה ליד משרדי ההנהלה.
כעבור כארבע שעות החליטו בהנהלת בית הספר לשחרר את התלמידים, שאמרו מאוחר יותר כי ההנהלה הייתה צריכה לדאוג למזגנים עוד לפני פתיחת שנת הלימודים, וכי הם ימשיכו במחאה עד אשר יהיו מזגנים בכיתות. 
דווקא עיריית נתניה דאגה להעביר לביה''ס 150 אלף שקלים למימון עלויות רכישת המזגנים, אולם ההנהלה, שהיתה אמורה להשלים את החסר, לא הצליחה לשכנע את ועד ההורים להירתם לנושא ולתרום את חלקו.
יו''ר ועד ההורים העירוני, סמדר סגל, הבהירה כי לא ההורים צריכים לממן עלות התקנת מזגנים חדשים, ובסופו של דבר נכנעה ההנהלה, ועד כתיבת שורות אלה הותקנו מחדש מרבית המזגנים החסרים. 
בעיית המזגנים בריגלר הבליטה שוב את מה שכונה בזמנו, בדיוק לפני כשנה, ''שערוריית המיזוג''. הוויכוח הישן עולה כעת שוב במלוא עוצמתו ומתייחס ליסודיים בלבד: לפני 16 שנה קיבלה ממשלת ישראל החלטה למיזוג כלל בתי הספר בארץ. בפועל, בנתניה, במרבית בתי הספר מימנו ההורים את רכישת המזגנים ואילו והעירייה את הקמת וחידוש תשתיות החשמל. באין גוף ממשלתי הלוקח אחריות על מימון תחזוקת המזגנים, ממשיכים גם היום ההורים בחלק מבתי הספר היסודיים לממן את עלויות התפעול. בדיקה שביצע המקומון קול השרון מעלה, כי בחלק מבתי הספר היסודיים, בעיקר הוותיקים, הנוהג של גביית 250 שקלים באופן חד-פעמי מתלמידי כיתות א', תחת הסעיף תחזוקת מזגנים, נמשך. במספר בתי ספר נקבע סכום של 50 שקלים בשנה. 


פי.סי.חץ