מחירי המזגנים הכי נמוכים דווקא בקיץ

מחירי המזגנים הכי נמוכים דווקא בקיץ

בענף החשמל, בשיא העונה, המחירים הכי זולים, וזאת בשל אופי התחרות

מי אמר שרכישת מזגנים צריכה להיעשות לפני או אחרי העונה החמה, אבל בשום פנים ואופן לא במהלכה? 
בחברת אלקטרה מפריכים מכל וכל את ההנחה שרווחה בציבור ומסבירים כי המזגנים שלהם  נמכרים בהנחה בשיא העונה והסבירו כי "בענף החשמל, בשיא העונה, המחירים הכי זולים, וזאת בשל אופי התחרות - קטגוריית המזגנים מטפסת לשיאים של הנחות בשיאי הביקושים".
במחירי המזגנים, מסתבר, קיימים פערים קיצוניים למדי. לאורך השנה, המחיר הנמוך בממוצע של מזגנים בכל הקטגוריות היה בחודש אפריל ועמד על 4,500 שקל. המחיר הגבוה ביותר נמדד בחודש פברואר, כשעמד בממוצע על 5,250 שקל. ביולי-אוגוסט מדובר המחיר הממוצע למזגן הוא כ-4,900 שקל, ונכון לכתיבת שורות אלה מדובר על 5,100 בממוצע.
"התחרות היום חזקה ותובענית ומרובת שחקנים בענף החשמל. בעבר, בימי הקיץ בשיא המכירות מחירי המזגנים עלו, אך היום המצב הפוך: בקיץ יהיו מבצעים אטרקטיביים יותר והנחות מעמיקות, כשהשיקול הוא מלאים גדולים והרצון של המשווקים להיפטר מהם. בחורף המצב שונה והמחירים עולים - כל ספקי המזגנים כבר עדכנו בימים אלה על עליית מחירים", אמר אבי דוניצה, בעל רשת חנויות החשמל "גלי קור" מקבוצת סוויטץ'.
דוניצה הוסיף כי גם מאווררים הנם מוצר עונתי, היות ובתחילת האביב מגיע מלאי אחד האמור להספיק גם לקיץ, ומכאן שההנחות יתחילו באביב ויימשכו לתוך הקיץ. טענה זו זוכה לחיזוק בנתוני אתר השוואת המחירים, זאפ, המצביעים על כל כך ששיא הביקוש מתורגם לשיא ההנחה: התקופה שבה מחירי מוצרי החשמל ה"קיציים" נמצאים בשפל היא בחודשים יולי-אוגוסט ואילו בימים אלה מחירי המאווררים נמצאים במגמת עלייה.


פי.סי.חץ