הוקפאו נכסי הבעלים של פרג תעשיות

הוקפאו נכסי הבעלים של פרג תעשיות

לאחר שהקבוצה צברה חובות של קרוב ל-50 מיליון שקל

נכסיה של חברת יאיר שלהב אחזקות, הבעלים של יצרנית מיזוג האוויר פרג תעשיות וחברת המרכז לחשמל, הוקפאו זמנית על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה, לאחר שהקבוצה, המיוצגת בידי עו"ד יואב הריס ממשרד טיקוצקי-דורון, צברה חובות של קרוב ל-50 מיליון שקל, רובם לבנקים.
יאיר שלהב היה מנהל סניף חיפה והצפון של משרד KPMG בראשותו של גד סומך עד שנת 2003, ומאז הוא פועל כרו"ח עצמאי וכאיש עסקים. כמו-כן עמד בראש החוג לחשבונאות באוניברסיטת חיפה והוא משמש כדירקטור בחברות שונות. את פעילותו העסקית הוא מרכז בחברת יאיר שלהב אחזקות.
בשנת 2008 רכשה שלהב מידי שיכון ובינוי את חברת פרג תעשיות, העוסקת בייצור ובשיווק מזגנים, תמורת 4 מיליון שקל כאשר לה חובות של 12 מיליון שקל. על-פי הבקשה, כיום מסתכם מחזורה של פרג ב-12 מיליון שקל, היא מעסיקה 70 עובדים, מאז רכישתה הפסידה למעלה מ-20 מיליון שקל וחובותיה עומדים על 21 מיליון שקל. לטענת שלהב, רכישה זו היא שסיבכה את חברת האחזקות ואת החברות האחרות שבבעלותו.
בשנת 2007 רכש שלהב ב-10 מיליון שקל את חברת המרכז לחשמל באזור, העוסקת בקבלנות חשמל בפרויקטים לבנייה. בארבע השנים האחרונות הרוויחה חברה זו 6 מיליון שקל, היקף פעילותה מסתכם ב-26 מיליון שקל ובידיה צבר הזמנות של 38 מיליון שקל - אך גם היא מיצתה את קווי האשראי שלה בבנקים ועומדת בפני סכנת קריסה.
בסך הכל מסתכמים חובותיה של הקבוצה ב-48.8 מיליון שקל, כאשר הנושים העיקריים הם בנק לאומי (6.5 מיליון שקל) והבנק הבינלאומי (6.2 מיליון שקל). לדברי שלהב, מחזור פעילותה הוא 60 מיליון שקל והיא מעסיקה 135 עובדים. על-פי הבקשה, שווי הקבוצה כעסק חי מוערך ב-33 מיליון שקל בלבד, אך במקרה של פירוק צופה שלהב שנכסיה יימכרו לכל היותר ב-15 מיליון שקל.
בבקשה נאמר, כי שלהב מנהל מו"מ עם משקיע המוכן לרכוש את פרג ב-5 מיליון שקל ולהוסיף כמה מיליוני שקלים תמורת המלאי של החברה. שלהב ביקש למנות כנאמנים להקפאה את רואי החשבון יעקב זיצר ודני לייבלר, והצהיר שיהיה מוכן גם לכינוס של נכסיו האישיים מכוח ערבותו לחובות החברות. 


פי.סי.חץ