אלפי משפחות בישראל יזכו למזגן ומקרר מסובסדים וחסכוניים באנרגיה

אלפי משפחות בישראל יזכו למזגן ומקרר מסובסדים וחסכוניים באנרגיה

המדינה סבסדה את החלפתם של 25 אלף מקררים למקבלי הבטחת הכנסה והשלמת הכנסה

מבצע החיסכון באנרגיה של משרד התשתיות הלאומיות יצא לדרך ובמסגרת השלב הראשון שלו סבסדה המדינה את החלפתם של 25 אלף מקררים למקבלי הבטחת הכנסה והשלמת הכנסה, בסבסוד של עד 60% הכולל את עלויות הובלת המקרר. כל המקררים נחטפו תוך פחות משבוע ובתחילת פברואר יוכלו להשתתף בה כל אזרחי ישראל, שלהם יוצעו 50 אלף מקררים בסבסוד של עד 30%.
בשלב השני, המתוכנן לחודש פברואר הקרוב, יוחלפו 10,000 מזגנים בסבסוד ממשלתי של 40% אף הם בקרב האוכלוסיות החלשות. ממשרד התשתיות נמסר כי מדובר בחסכון שנתי ממוצע של כ-800 שקלים פר משק בית, וכי באותו חודש יושק הקמפיין להחלפת נורות הליבון הבזבזניות בנורות חסכוניות, וכי במהלך 2012 יפעל המשרד להחלפת דודי חשמל בדודי שמש.
החיסכון בהחלפת 25 אלף מקררים, מוערך בכ- 30 מיליון קוט"ש בשנה, ובשלוש שנות האחריות צפוי חסכון של כ- 45 מיליון ש"ח לכלל מחליפי המקררים. כל משפחה שתחליף את המקרר הישן שלה למקרר חדש ויעיל אנרגטית במסגרת פרויקט זה, צפויה לחסוך כ- 500-600 ש"ח בשנה. 
שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו: "הפרויקטים בחסכון בחשמל יועילו למשק החשמל, לסביבה ולכיס הפרטי של כל אחד ואחת מאתנו. זהו מימד נוסף של תוכנית 2020-20 להענקת עצמאות אנרגטית ובטחון אנרגטי לישראל. אמרנו – 20% יתירות בחשמל, היום אנחנו אומרים 20% התייעלות אנרגטית, דהיינו, חסכון של 20% מהחשמל שהיינו אמורים להשתמש בו בשנת 2020".


פי.סי.חץ