ראיון בכיר: נכנסים ל-2012

ראיון בכיר: נכנסים ל-2012

ניסים לוי - מנכ"ל סופקו אנטרנשיונל בע"מ

במה עיקר עיסוקי החברה, באלו מוצרים אתם מתמחים ומהו קהל היעד העיקרי?
סופקו אינטרנשיונל הנה חברה המפתחת והמייצרת מוצרים יחודיים בתחום הקירור, מיזוג האוויר ואיכות החשמל. המוצרים מיועדים בעיקר לתחום השירות של מערכות קירור ומיזוג. החברה מתמחה בייצור מערכות להתנעה והגנה של מדחסי קירור ומיזוג אוויר. מכשירי בקרה, מדידה והתראה של טמפרטורה, לחות, לחץ, וואקום ועוד, וכן ייצור מערכות להגנה בפני נחשולי מתח והפרעות ברשת החשמל. כמו כן סופקו מיבאת מגוון רחב של מוצרים מהחברות המובילות בעולם. סופקו משווקת את מוצריה בישראל ובחו"ל מזה למעלה משלושים שנה.
כיצד צפויה להסתיים מבחינתכם 2011 והאם במהלכה התחלתם לייבא ולשווק מוצר / שירות חדש בולט? 
שנת 2011 התחילה בתנופה ועד סוף הרבעון האחרון חווינו צמיחה משמעותית של כ-15% אשר עמדה בקנה אחד עם תחזיותינו. לקראת סוף השנה חלה החלשות מה. במהלך השנה יבאנו מספר לא מבוטל של מוצרים חדשים בתחומי המדידה, בקרה, מיחזור וכדומה. גולת הכתרת היתה בתצוגה של מכונה יחודית לניקוי מערכות קירור גדולות ללא צורך בהפסקת עבודת המערכת, ריקון קררים וכדומה.
מהן המטרות בחברתך לקראת 2012/3, לאילו תחומים וקהלי יעד חדשים תרצו להתרחב?
בצפייה במתרחש באירופה, ארה"ב והמהלכים המדיניים במזרח התיכון, סופקו בנתה תכנית לצמיחה מתונה תוך לקיחת סיכונים מועטים והערכות לשינויים שעלולים להתחולל. סופקו הכינה תכנית אגרסיבית להרחבת חוג לקוחותינו בארץ ובחו"ל. כמו תמיד סופקו שוקדת להשיק מוצרים ורעיונות חדשים ונעשה זאת גם בשנים הבאות.
מהן להערכתך המגמות בענף בו אתה פועל בישראל ובעולם לקראת שנת 2012 ולאחריה?
חרף חוסנה של הכלכלה בישראל, לאור המתרחש סביבינו אני סבור שהשוק יגיב בהססנות ותימשך ההתמתנות אותה חווינו בסוף 2011, אולם, לפי הערכתי כבר לקראת האביב תתחדש התנופה אותה חווינו בתחילת 2011. 
לסיכום, כמנהיג ומנהל, מה החזון שלך? 
מטבעי אני אופטימי ותכונה זו מובילה אותי קדימה כל ימי. על כן, כמו שעשינו כמעט חצי מאה נמשיך לפתח ולייצר מוצרים ולספק מוצרי איכות בארץ ובעולם.

למידע נוסף www.supco.co.il
                                        


פי.סי.חץ