ד

ד"ר שמואל פלדל מונה למנכ"לSolar Thermal Energy בסימנס

בעל ניסיון רב בשיפור תהליכי תפעול ובעל ידע נרחב בהנדסה, פיננסים ושיווק

ד"ר שמואל פלדל (58) מונה למנכ"ל היחידה העסקיתSTE  בחטיבת ה-Solar & Hydro של סקטור האנרגיה בסימנס. פלדל, מהנדס אווירונאוטיקה בהכשרתו, בעל ניסיון רב בשיפור תהליכי תפעול ובעל ידע נרחב בהנדסה, פיננסים ושיווק, אותם רכש בתפקידי ניהול בכירים במהלך חייו המקצועיים. 
עד שנת 2005, פלדל שימש כנשיא ומנכ"ל סאיקלון מוצרי תעופה בע"מ מקבוצת אלביט מערכות, חברה המתמחה בייצור מבני מטוסים, בתחזוקה ושירותים למסוקים. בין השנים 2005 ל-2008, היה פלדל אחראי, כסגן נשיא בחברה, לתחזוקה ולהנדסה באל על. מאז שנת 2008, פלדל שימש כנשיא ומנכ"ל של קבוצת תאת טכנולוגיות, חברה שפורטפוליו הייצור, התחזוקה והשיפוץ שלה כולל מערכות ורכיבים של מחלפי חום, מערכות הנעה חשמליות, APU, כני נסע ומערכות מיזוג אוויר.
טד שיידגר, מנכ"ל ה-Solar & Hydro Division בסקטור האנרגיה של סימנס אמר כי: "שמואל פלדל יוביל את STE קדימה לקראת אופטימיזציה של תהליכים ואסטרטגיה. תחומי המחקר והפיתוח ימלאו תפקיד מרכזי בשלב בו נמצאת החברה. לפלדל יש את הניסיון והיכולת לחזק את עסקינו ולקדם את השימוש בטכנולוגיה תרמו סולארית ידידותית לסביבה, במוצרים וביישומים הקיימים והחדשים שלנו".  
תחנות כוח תרמו סולאריות מהוות חלק מהפורטפוליו הסביבתי של סימנס. בשנת הכספים 2011, ההכנסות מהפורטפוליו הגיעו לכ-30 מיליארד אירו, והפכו את סימנס לאחת הספקיות הגדולות בעולם של טכנולוגיות ידידותיות לסביבה. המוצרים והפתרונות שלנו אפשרו ללקוחותינו להפחית את פליטות הפחמן הדו חמצני (CO2) שלהם בכ-320 מיליון טון, כמות השווה לסך פליטות דו תחמוצת הפחמן השנתיות של ברלין, ניו דלהי, הונג קונג, איסטנבול, לונדון, ניו יורק, סינגפור וטוקיו. 


פי.סי.חץ