אלקטרה רכשה את רשת אייס ב-129 מיליון שקל

אלקטרה רכשה את רשת אייס ב-129 מיליון שקל

אלקטרה גברה במכרז על האחים הקבלנים טובול ועל רשת AM:PM לאחר שבמהלך הדיון שיפרה את הצעתה ב-9 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה אישר את מכירת רשת אייס לחברת אלקטרה מוצרי צריכה תמורת 129 מיליון שקל. המכירה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים.
האישור הגיע לאחר שהנאמנים שמונו לחברת אייס אוטו דיפו, הגישו מכתב לבית המשפט לפיו הם מבקשים לאשר את מכירת פעילות החברה ונכסיה לאלקטרה צריכה בתמורה ל-45 מיליון שקל, כאשר תמורת המלאי תשלם אלקטרה סכום נוסף של כ-84 מיליון שקל.
אלקטרה גברה במכרז על האחים הקבלנים טובול ועל רשת AM:PM לאחר שבמהלך הדיון שיפרה את הצעתה ב-9 מיליון שקל. בשלב הראשון ישולם סכום של 12 מיליון שקל במזומן, בעוד שיתרת התמורה, בסך של 28 מיליון שקל, תשולם ב-24 תשלומים חודשיים שווים, כאשר הראשון מביניהם ישולם כחודש לאחר מועד השלמת העסקה. בנוסף לכך ישולם סכום של 80 מיליון שקל בגין עלות המלאי, כאשר גם סכום זה ישולם במשך השנתיים הקרובות.
קבוצת אייס נכנסה להקפאת הליכים לפני חודש, בשל חובות של למעלה מ-450 מיליון שקל, מתוכם 240 מיליון שקל לספקים, 90 מיליון שקל למחזיקי אג"ח ו-120 מיליון שקל לבנקים ולנושים אחרים. רשת אייס מפעילה 51 סניפים ובהם 1,250 עובדים, ואלקטרה התחייבה להמשיך להעסיק לפחות 75% מהם, דבר שגרם לעובדים לתמוך באלקטרה במכתב שהעבירו נציגיהם לנאמני הרשת.
אלקטרה מוצרי צריכה עוסקת במכירת מזגנים ומוצרי חשמל, והיא הבעלים של הרשתות שקם אלקטריק, ביג סנסור ומחסני חשמל. החברה נסחרת בבורסה לפי שווי של 700 מיליון שקל. 
החלטת בית המשפט למכור את אייס לשחקנית הגדולה בענף החשמל, התקבלה בביקורת בחוגי הענף. "השלכות רכישת אלקטרה את אייס יהיו פיטורי עובדים בענף, העלאת מחירי מוצרי החשמל לצרכנים ופגיעה אנושה בשוק מוצרי החשמל בישראל", ציין פורום ספקי החשמל במכתב שהעביר לממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה. 
יקי ודמני, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, מסר בתגובה כי "החברה תמתין להחלטת הממונה על ההגבלים העסקיים. חבל שקומץ אנשים המונעים מתסכולים עסקיים מהלכים אימים ובונים תסריטים שבינם ובין המציאות העסקית אין כל קשר. מוטב היה שיעסקו במאזני החברות שלהם במקום להתעסק במאזנים של אלקטרה. אם היה בכוונתנו להגדיל את שטחי מוצרי החשמל שלנו בודאי שהיה יותר קל, פשוט וזול להגדיל את החנויות הקיימות ברשתות אלקטרה במקום להשקיע 45 מיליון שקל ברשת. בכוונת אלקטרה לטפח ולפתח את רשת אייס כרשת DIY ולהחזיר את התחרותיות בענף ואת שמחת החיים והגאווה המקצועית לעובדי וספקי הרשת".


פי.סי.חץ