החורף הקר הביא לעלייה חדה בביקוש ובמחירי המזגנים

החורף הקר הביא לעלייה חדה בביקוש ובמחירי המזגנים

המחירים זינקו עד 30% יותר מאשר בשנה שעברה

המודעות ההולכת והגוברת להיותם אמצעי החימום החסכוני ביותר מבחינת צריכת החשמל, יחד עם הצניחה בטמפרטורה והקור העז שפקד אותנו בעת האחרונה, הביא לביקוש גובר למזגנים.
מהשוואת הביקושים והמחירים של אמצעי חימום מובילים בין חודשי החורף הנוכחי לבין מקבילו בשנה שעברה, שערך אתר השוואת המחירים זאפ, עולה כי רמת ההתעניינות באמצעי החימום עלתה בחודשים האחרונים עד פי ארבעה והמחירים זינקו בהתאם עד 30% יותר מאשר בשנה שעברה.
מחירם של המזגנים למשל, רשם במפתיע עלייה של כ-10 אחוז וניצב על 5,100 שקל בממוצע בשל התעניינות הציבור שהיתה גבוהה פי 2 מזו שנרשמה בחורף 2010. ההתעניינות בקטגוריה החלה כבר בחודש נובמבר, אבל הגיעה לשיאה בחודש ינואר האחרון והמאוד גשום וקר. אשתקד לעומת זאת, נרשמה שיא ההתעניינות במזגנים בחודש דצמבר 2010.
מחירם הממוצע של הרדיאטורים הנחשבים לאמצעי חימום מובילים בחדרי ילדים ותינוקות, זינק בחורף הנוכחי בשיעור של כ-30 אחוז, וניצב על כ-450 שקל. מאתר זאפ נמסר כי ההתעניינות ברדיאטורים בעת האחרונה היתה גבוהה פי 4 מזו שבתחילת החורף ופי 2.5 מזו שנרשמה בתקופה המקבילה אשתקד.
במקביל, נודע כי מחירי מפזרי החום רשמו ירידה תלולה בשיעור של 25 אחוז מתחילת החורף כיוון שהם נחשבים לזללני חשמל. מפזרי החום שמחירם המקסימאלי הוא כ-150 שקל בלבד, נהנו מהתעניינות גבוהה וזאת בשל הפיתוי הרב לרכוש אותם והזמינות הגבוהה שלהם.


פי.סי.חץ