סרגל ההצלחות של טורנדו

סרגל ההצלחות של טורנדו

מרכז את התקלות של המזגנים השונים, מייעל את העבודה ומקל על מציאת התקלה

כחלק מההכנה לעונת הקיץ של 2012 ובמקביל להשקת מותג 'מידאה' העולמי, החליטה הנהלת חברת 'טורנדו' לקיים הדרכות טכניות למתקיני המזגנים ברחבי הארץ, להעביר להם דגשים ומידע טכני על המזגנים 'MIDEA' ושל חברת 'טורנדו' ולהעניק להם כלים להתמודד ולתפעל את המוצרים. החלטה זו ראתה לנגד עיניה כמה מטרות:
1. היכרות של המתקינים עם מגוון היצע פתרונות המיזוג הקיימים בחברה.
2. חיזוק הפן המקצועי של המתקינים בכל הנוגע לדרך הטיפול בתקלות התקנה הצצות בשטח.
3. העצמת הלויאליות כלפי המותג "טורנדו".
4. איתור תקלות ומתן פתרון לכל המזגנים בדגש למזגנים עם טכנולוגיית האינוורטר.
5. נטרול הפחד של המתקין בשטח להתמודד עם מוצר שהוא לא מכיר, אלמנט שמעלה את רמת הביטחון וביחס ישר מעלה גם רמת השירות
זו הפעם הראשונה שחטיבת השרות הטכנית בשיתוף הנהלת החברה ראתה לנכון, והחליטה כצעד אסטרטגי וכחלק מהחיבור של החברה לשוק המקצועי, להוציא מידע טכני משמעותי עבור מזגני האינוורטר, שעד עכשיו היה חשוף עבור הצוות המקצועי והטכני של חברת 'טורנדו' בלבד.
מדובר במידע שיאפשר לאנשי מקצוע לתת מענה מיידי ופתרון לתקלות עתידיות במזגני אינוורטר.
בכל מזגני האינוורטר של חברת 'טורנדו' קיימת טכנולוגיית 'ציוד בדיקה'- פיתוח בלעדי של חברת 'טורנדו' בשיתוף עם החברה היצרנית 'מידאה', המאפשר לטכנאי להגיע לפתרון מהיר ואיכותי בבית הלקוח. טכנולוגית ה'ציוד בדיקה' מעודכנת בכרטיס הפיקוד הראשי של המזגן ומאפשרת קבלת נתונים חשובים ביותר השופכים אור על פעולת המזגן ותקינותו , נתונים אלו נלקחים מהמזגן תוך כדי פעולתו הרציפה של המזגן ומאפשרת לטכנאי שמטפל במוצר לזהות תקלות עבר במזגן נתון שהוא חשוב ביותר למתן פתרון מהיר ואיכותי .
על מנת למקצע את המתקינים, 'טורנדו' העניקה לכל משתתפי ההדרכות המקצועיות סרגל תקלות שמרכז את כל קודי התקלות עבור דגמי המזגנים של חברת 'טורנדו' ו'מידאה'. מדובר בצעד בלעדי של חברת 'טורנדו' כחלק מתהליך של חיבור עם השוק המקצועי, חיבור למוצרים והפגת החשש ממזגני האינוורטר .
אופן הצגת וקריאת תקלות במעבה מיני מרכזי אינוורטר, הוא על ידי קריאת פרמטרים מסוימים על ידי הצגתם בלוח החיווי שנמצא בלוח הפיקוד הראשי במעבה.
בלוח הפיקוד ישנם שני לחצנים שבעזרתם ניתן להיכנס למערכת.
1. לחצן TEST- לחצן המכניס את המזגן לעבודה מאולצת כאשר נדרשים להפעיל את המזגן (ובשפת אנשי המקצוע כאשר אין דרישה לקירור). אופציה זו מכניסה את המזגן לפעולה מבלי להתחשב בטמפרטורת הסביבה שבה פועל המזגן. (בזמן פעולה זו הלקוח אינו יכול לתפעל את המזגן ולשנות פרמטרים).
2. לחצן CHECK- לחצן המבצע מספר פעולות ומשמש לצורך קריאת נתוני המזגן , כל לחיצה מאפשרת לקרוא נתון אשר מופיע על גבי הצג. לדוגמא 4 לחיצות על הלחצן מאפשרת קריאת טמפרטורה של סוללה חיצונית בזמן אמת. 7 לחיצות מאפשרות קריאת זרם עבודה של המדחס . ישנן 9 פעולות אפשריות לקריאת נתונים מהמזגן בזמן אמת. זו אחת האופציות החשובות ביותר המאפשרות לטכנאי לקרוא נתון של תקלת היסטוריה בדומה למחשבי רכב אשר מגיע למוסך למכונאי יש את האפשרות לחבר ציוד אלקטרוני למחשב הרכב והוציא נתונים . אופציה זו היא מהחשובות בעבודת הטכנאי הפעולה מאפשרת לראות את התקלה שהייתה במזגן במשך 30 יום אחורנית ולתת טיפול מהיר נכון ומקצועי בבית הלקוח .
סרגל התקלות שהוענקו למשתתפים בסדנאות וההדרכות שעברו מעלים את מקצועיותו של המתקין, ונותנים לו את הכלים, הידע והניסיון ברמה הגבוהה ביותר.


פי.סי.חץ