קורס טכנאי מיזוג אוויר ייפתח במאי במכללת אלקטרה

קורס טכנאי מיזוג אוויר ייפתח במאי במכללת אלקטרה

בוגרים שיסיימו את הקורס בהצלחה מיועדים להשתלבות מיידית בתעסוקה כטכנאי שירות מיזוג אוויר בחברת אלקטרה

מכללת אלקטרה משיקה מסלול לימודים ייחודי להכשרת טכנאי שירות מזגנים ומציעה למועמדים תכנית מרוכזת הכוללת עבודה מעשית והתנסות על מערכות מיזוג מתקדמות.
בוגרים שיסיימו את הקורס בהצלחה מיועדים להשתלבות מיידית בתעסוקה כטכנאי שירות מיזוג אוויר בחברת אלקטרה.
הקורס הייחודי יתקיים במרכז הדרכה משוכלל המכיל 5 כיתות מודרניות ומאובזרות היטב, ואשר מוקם במטה אלקטרה מוצרי צריכה בראשון לציון. הקורס שייפתח ב-13 למאי, הוא באישור משרד התמ"ת ושאר הרשויות והגורמים המוסמכים. "המטרה שלנו היא להכשיר כוח אדם איכותי ולהעניק לו מעבר לידע התיאורטי הניתן כיום במכללות בתחום קירור, חשמל וכדומה, גם ידע מעשי בתחום המיזוג שאינו חלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים הקיימת במכללות", אמר אייל קרמר, סמנכ"ל ומנהל חטיבת השירות באלקטרה מוצרי צריכה.
לדבריו, מדובר בתכנית הלימודים היחידה בארץ המרוכזת לכחודשיים בניגוד למתכונת הקיימת שמשתרעת על כ-9 חודשים (פעמיים בשבוע), ואשר תתפרש על 5 ימים בשבוע במתכונת של יום מלא. החניכים ייהנו כאמור מהכשרה מקיפה ויסודית מידי מרצים חיצוניים בתחום החשמל והקירור, והמנהלים הטכניים של אלקטרה בשלל נושאים כגון: מבוא לתורת החשמל, אביזרים ומעגלים חשמליים, עקרונות מיזוג אויר, תורת הקירור, פירוק והרכבת מזגנים, סוגי מזגנים ומערכות מיזוג מתקדמות, מעגל השירות - תרבות, תפיסה, תודעה ומיומנויות, בטיחות בעבודה ואסטרטגיית השירות של החברה. 
"בסוף הקורס הזה, נקבל טכנאי שצבר למעלה מ-300 שעות לימוד אקדמיות, עם רישיון משרד התמ"ת, עם רישיון חשמל מהמדינה, עם ניסיון מעשי ועם פוטנציאל בהנחה שהוא עבר את הקורס בהצלחה, להיקלט במערך השירות של אלקטרה ולהתחיל מיידית בעבודה. כך שלמעשה כל הצדדים יוצאים נשכרים".
שכר הלימוד שגובה מכללת אלקטרה נמוך אגב משמעותית ממה שמקובל כיום בשוק: 5500 ש''ח לעומת 7000-8000 ש''ח שגובות בממוצע המכללות, ואשר אינו כולל התנסות מעשית ואת האפשרות להשתלב כאמור מיידית במערך השירות של חברת מיזוג האוויר המובילה בארץ. 
קרמר מציין כי החברה הופתעה לאור ההיענות הרבה של הציבור ואשר התבטאה בהגעתם של מעל 100 מועמדים ליום הפתוח שנערך בשלהי החודש שעבר. תנאי הקבלה הראשוני לקורס הנו 12 שנות לימוד, חוש טכני מפותח ותודעת שירות ומוטיבציה גבוהה. ההרשמה אינה מותנית בהצטרפות לשורות אלקטרה אם כי המעוניינים יוכלו ליהנות מתנאים הכוללים:
רכב צמוד, טלפון סלולארי, כלכלה מלאה ועוד.


פי.סי.חץ