אלקו מכרה 2 מיזמי מזגנים באסיה תמורת 50 מיליון שקל

אלקו מכרה 2 מיזמי מזגנים באסיה תמורת 50 מיליון שקל

תרשום רווח מצרפי של 23 מיליון שקל ברבעון השני של 2012

אלקו החזקות מכרה שני מיזמי ייצור מזגנים באסיה תמורת 50 מיליון שקל ותרשום רווח מצרפי של 23 מיליון שקל ברבעון השני של 2012. בשנה האחרונה שרויה אלקו בתהליך התייעלות מקיף הכולל סגירת מפעלי מזגנים ומכירת פעילות של חברות הבת אלקו הולנד ואיירוול.
 ACE SAS- חברת-בת זרה של 'אלקו' מקבוצת איירוול, השלימה עסקה למכירת 80% מהחזקותיה בחברת -בת בהונג-קונג, אשר מחזיקה ב 67%-במיזם לייצור מזגני אוויר מסחריים בסין, לחברה הסינגפורית . HONG LEONG ASIA בתמורה למכירת ההחזקות תקבל המוכרת סך של כ-6 מיליון דולר (כ-23 מיליון שקל).
בנוסף, תמכור אלקו הולנד לרוכשת הסינגפורית את מניותיה של חברה בשליטתה שהינה בעלת המותג FEDDERS, המוביל במערכות מיזוג אוויר ומוצרי צריכה תמורת כ- 3 מיליון דולר (כ-11 מיליון שקל), והתחייבות לאי-תחרות במיזם המשותף. במסגרת העסקה יוותרו בידי אלקו הזכויות הבלעדיות לשימוש במותג בתחום מיזוג האוויר ב- 20 השנים הקרובות בארה"ב, קנדה, מקסיקו וארגנטינה וזאת ללא תשלום תמלוגים.
בתחילת שנת 2012 מכרה אלקו הולנד בנוסף, את זכויותיה בפעילות ייצור מזגנים באיטליה לקבוצת סיסטמאייר משוודיה, וכתוצאה מכך היא צפויה לרשום רווח המוערך בכ-4 מיליון יורו ברבעון הראשון של 2012. גם בעסקה זו נותרו בידי אלקו הולנד המקרקעין עליו מוקם המפעל, ובנוסף הרוכש חתם על הסכם שכירות ארוך טווח עם המוכרים.


פי.סי.חץ