השכנים של צ'ק פוינט קובלים על הרעש ממפוחי המזגנים

השכנים של צ'ק פוינט קובלים על הרעש ממפוחי המזגנים

המפוחים האדירים עובדים סביב השעון במטרה לקרר את שרתי המחשבים של החברה שבשליטת גיל שווייד

בריכת שחייה, פארק רחב ידיים עם מתקני משחקים לילדים וחווית מגורים מקסימה וירוקה בלב תל אביב, הם רק חלק מההבטחות שקיבלו דיירי פרויקט "הסנטרל פארק". אלא שמהר מאוד התברר לדיירים ששילמו במיטב כספם על דירת חלומותיהם וחלקם הגדול נמנה על תעשיית ההייטק, כי המיקום הצמוד למטה חברת ההייטק צ'ק פוינט, אינו בדיוק מציאה גדולה.
דיירי הפרויקט, הממוקם בשכונת בצרון ובסמוך לנתיבי איילון ומגדלי עזריאלי, נאלצים, לדבריהם, להתמודד עם רעש אדיר ובלתי פוסק המגיע ממפוחי מיזוג אוויר על גן בניין צ'ק פוינט הצמוד למגדל הצפוני בפרויקט. המפוחים האדירים עובדים סביב השעון במטרה לקרר את שרתי המחשבים של החברה שבשליטת גיל שווייד.
"יש כאן רעש כמו בשדה תעופה, 7 ימים בשבוע 24 שעות כולל ביום כיפור, המרפסת שלי פונה לכיוון המזגנים ואנחנו לא יכולים לפתוח את החלונות, המצב הוא בלתי נסבל, ערך הדירה שלי ירד ואני לא מסוגל להשכיר אותה", אמר אחד הדיירים בפרויקט המגורים היוקרתי. 
הדיירים במתחם שהדירות בו נאמדות במעלה משני מיליון שקל, פנו למומחה אקוסטיקה מהטכניון אשר קבע: "בפעולות מערכות האוורור על גג בנין צ'ק פוינט חזית מגדלי סנטרל פארק חשופה לרעש חזק מאוד המוקרן לתוך חדרי השינה של הדיירים. עוצמת הרעש מגיעה עד מעל 62 דציבל בחדרי השינה, זו חריגה גדולה מאוד בלילה בהשוואה ל-40 דציבלים המותרים בלילה כאשר ההפעלה עולה על 30 דקות, מבחינת תחושת הרעש מדובר על פי 4 יותר ממה שהתקנות לעיל מרשות, לפי המצב כיום ובהתאם לדרישת התקנות, כתוצאה מהרעש הנגרם על ידן, הדירות שנבדקו במגדלי סנטרל פארק אינן ראויות למגורי אדם. הרעש חורג מהתקנות הן ביום והן בלילה ויש להפחית לפחות 22 דציבלים כדי לעמוד בדרישת התקנות".
מצ'ק פוינט נמס בתגובה כי "הבניין נבנה לפני המגדלים ליד נתיבי איילון, אזור עתיר תנועה. בדיקותינו הראו שרעש המזגנים נמוך מרעש הסביבה ואינו חורג מהתקן המותר".
מעיריית תל אביב נמסר כי הנושא בטיפול וכי "באזורי תעשייה שהוסבו לאזורי מגורים, העירייה מתערבת עוד בשלב היתרי הבנייה ודורשת מהיזם לנקוט באמצעי השתקה, כמו: חלונות כפולים, ביקורות ומדידות מוקדמים ובדיקות אקוסטיקה".


פי.סי.חץ