"מגן שמש" תמגן חלונות בתי חולים באמצעות ציפוי מפחית חום

מפני תרחישי פיצוץ, הדף ורסס במקרה של נפילת טילים, רקטות וכדומה

חברת "מגן שמש", המתמחה בציפוי ומיגון זכוכיות, חלונות ושמשות, זכתה בפרויקט אסטרטגי של משרד הבריאות, למיגון חלונות בתי החולים בישראל, מפני תרחישי פיצוץ, הדף ורסס במקרה של נפילת טילים, רקטות וכדומה. בנוסף, הציפוי הייחודי המשולב מגן שמש, דוחה עד 80% מאנרגיית החום ומקטין בעשרות אחוזים את הוצאות החשמל על קירור ומיזוג.
הפרויקט, שאושר וממומן על ידי משרד הבריאות, בהתאם למפרט ביטחוני של משרד הביטחון ופיקוד העורף, כולל מיגון 28 בתי חולים, מתוכם 14 ימוגנו על ידי "מגן שמש", בעלות של כ- 8 מיליון ₪. המטרה היא לאפשר לבתי החולים המשך פעילות מלא ותקין, גם בשעת חירום.
במסגרת הפרויקט תמגן "מגן שמש" כ- 60 אלף מ"ר של חלונות בתי חולים במרכז הארץ ובאזור ירושלים, ביניהם: איכילוב, אסף הרופא, וולפסון, הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים ושערי צדק. החברה תשתמש בציפויים של חברת Solutia, יצרנית הציפויים הגדולה בעולם, שעימה יש לה הסכם בלעדיות להפצת מוצריה בישראל.
ציפוי מגן בטחון, העשוי משכבות פולימר שקוף ומותקן על גבי החלונות הקיימים, ימנע מרסיסי הזכוכית ושברי החלון לעוף לתוך המבנה ולפגוע בשוהים בחדר, בכל מצב של פיצוץ, הדף או רסס, שעלולים להיגרם בסיטואציה של נפילית טילים, רקטות או כל תרחיש אחר.
כחלק מהפרויקט ולאחר בחינת נתונים שהוצגו על ידי החברה מפרויקטים דומים שביצעה בעבר, החליט משרד הבריאות על מהלך של שילוב פתרון להתייעלות אנרגטית, שיוביל להחזר מהיר של ההשקעה. למעט החלונות הפונים לחזית הצפונית, ימוגנו החלונות בציפוי מגן בטחון משולב מגן שמש "אנטי סאן", שדוחה עד 80% מאנרגיית החום ומפחית עד 7 מעלות ובכך מקטין כאמור את הוצאות החשמל על קירור ומיזוג בעשרות אחוזים.


פי.סי.חץ