חיסכון באנרגיה זה EC

חיסכון באנרגיה זה EC

Ebmpapst ערכה השוואה בין שני מפוחים צנטריפוגליים 250 מ"מ עם מנוע AC ו-EC. הממצאים: הבדל ניכר בביצועים ובניצולת לטובת ה-EC

 יצרנית המפוחים והמנועים הגדולה בעולם, ebmpapst, חשפה לאחרונה נתוני בדיקה השוואתית שבוצעה לאחרונה במפעלי החברה בגרמניה והתוצאה לא מותירה צל של ספק: מנועי ה-EC חסכוניים בהרבה ממנועי ה-AC, הכוללים ווסתי תדר ומהווים השקעה בטוחה לחיסכון ניכר בתצרוכת האנרגיה ולספיקות אוויר משופרות של המפוחים כאחד.
המבחן ההשוואתי בדק את נתוני צריכת האנרגיה של שני מפוחים צנטריפוגליים בעלי קוטר מאיץ של 250 מ"מ, עם מנועים שונים – האחד, עם מנוע AC סטנדרטי ומשנה מהירות VFD, ואילו השני, מפוח צנטריפוגלי עם מנוע EC חכם הכולל בקרת מהירות מובנית. 
על פי נתוני הבדיקה, עולה כי ספיקות האוויר המתקבלות במפוח עם מנוע ה-EC הינן גבוהות יותר בכל לחצי העבודה ואף בלחצי עבודה גבוהים בהשוואה למפוחי ה-AC
120 מ"מ לחץ מים, לעומת 100 מ"מ לחץ מים למפוחים מהדור הקודם.
מממצאי הבדיקה עולה עוד כי החזר ההשקעה המתקבל לאורך זמן מהשימוש במפוחי ה-EC הוא גדול יותר מזה המתקבל במפוחי ה-AC, נוסף ליתרונות הבולטים המתקבלים בשימוש במפוחים מהסוג הראשון: רמות רעש נמוכות יותר, פרופיל התקנה נוח יותר, עיצוב אווירודינמי ייחודי, משקל נמוך ודרגת הגנה IP 54, להגנה מפני לחות ואבק, כסטנדרט לעומתIP 20  במפוחי AC סטנדרטיים. נוסף לכך, התקנת מפוחי ה-EC  מונעת מהמשתמש את הצורך במנגנון הגנת תרמי למנוע (Overload) ובפילטר נגד רעשים אלקטרו-מגנטיים (EMC).
גרף ביצועים השוואתי:
 
ממצאי הבדיקה (החזר השקעה ROI  - לאורך זמן)
 
חיסכון משמעותי באנרגיה, נצילות אנרגטית גבוהה ורמות רעש נמוכות, הם אלה שהפכו את מפוחי ה- ECלבשורה של ממש בתחום עבור כל מי שמחפש אחר פתרון אוורור אמין ואיכותי עם תרומה אמיתית לשיפור ביצועי המערכות ולחיסכון משמעותי באנרגיה. 
את המפוחים החסכוניים של ebmpapst ניתן להזמין מחברת "אחים פולק", היבואנית הבלעדית של יצרנית המפוחים הגדולה בעולם. 

*להזמנה, לייעוץ ולהתאמה של פתרון אוורור מתקדם לחיסכון באנרגיה, ניתן  לפנות לאנשי המכירות המקצועיים והמנוסים של החברה בטלפון 03-9191035 או בכתובת הדוא"ל fans@polak.co.il.


פי.סי.חץ