טכנאי מזגנים נהרג וטכנאי נוסף נפגע מפיצוץ בלון גז ברכבם

טכנאי מזגנים נהרג וטכנאי נוסף נפגע מפיצוץ בלון גז ברכבם

לפתע אירעה דליפה מאחד המיכלים שיחד עם האש ממכשיר הריתוך גרמו לפיצוץ העז

טכנאי המזגנים מוחמד אבו אל-היג'א, בן 20 מטמרה, מת מפצעיו בבית החולים לאחר שנפגע קשה בפיצוץ שאירע ברכבו בשעה שעסק עם אחיו בעבודות קירור. האח עדיין מאושפז במצב בינוני בבית החולים.
הפיצוץ, שאירע ליד אולם שמחות בצומת כפר מסריק בגליל, גרם לרכב ה-GMC שבבעלות אחד הטכנאים, לעלות באש והפצועים פונו לבתי חולים באזור.
מחקירת המשטרה ומכבי האש עולה, כי מדובר בשני טכנאי מיזוג שעסקו בתיקון מכונת קירור. ככל הידוע ביצע אחד הטכנאים עבודות ריתוך בחדר קירור באולם השמחות בעוד שאחיו נותר ברכב בו היו גם מיכלים של גז דליק. לפתע אירעה דליפה מאחד המיכלים שיחד עם האש ממכשיר הריתוך גרמו לפיצוץ העז. 
אבו אל-היג'א שהיה באותה העת ברכב נפגע באורח קשה ופונה לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מורדם ומונשם וסובל מכוויות ב-90% מחלקי גופו. הרופאים נאבקו על חייו של מוחמד, אך מאמציהם להצילו עלו בתוהו ויום אחרי הפיצוץ הוא מת מפצעיו. אחיו בן ה-24 שביצע את עבודות הריתוך, נפגע באורח בינוני ופונה ע"י פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום, לבית החולים בנהריה עם כוויות בכתף.
עדי ראייה סיפרו, כי בתחילה חשדו שמדובר במחבל מתאבד, אפשרות שירדה מהר מאוד מהפרק לאחר שחבלני המשטרה העריכו כי הפיצוץ נגרם מתקלה טכנית בבלון גז שהיה ברכבם של הטכנאים.


פי.סי.חץ