מיזוג מעוצב

מיזוג מעוצב

אלקטרה ערכה יום עיון בנושא מיזוג אוויר והשתלבותו בעיצוב הבית לאדריכלים ומעצבים

אלקטרה ממשיכה את פעילות ההסברה לקהל האדריכלים, מעצבי הפנים ומפקחי הבנייה, וכמו בחודשים קודמים, זמן קצר אחרי החגים, נערך יום עיון לקהל משפיע זה בבית אלקטרה שבהרצליה פיתוח. על הפעילות שנערכה בשיתוף מרכז הבנייה, ניצחה מנהלת תחום אדריכלים באלקטרה, אביגיל לאפין גרא, והקהל הורכב מאנשי מקצוע פעילים שעובדים בפרויקטים רבים. 
יום העיון, שכותרתו "ממזגים את האוויר- מעצבים את האווירה", כלל הרצאה סוחפת של יוסי עובד, יועץ מיזוג אוויר באלקטרה, בנושא תכנון מיזוג אוויר ופתרונות שמשתלבים עם עיצוב הבית וחידושים במוצרי מיזוג האוויר של אלקטרה. 
הקהל התפעל במיוחד מהמזגן השקט מסדרת Super Quiet המיועד לאזורים בהם יש בנייה צפופה ורוויה, ולכן גם ביקוש למזגן בו המעבה שקט במיוחד. אלקטרה פיתחה מוצר בלעדי העונה על דרישות הבנייה הירוקה ונותן רמת רעש נמוכה במיוחד, כחצי מרמת הרעש של מעבה רגיל. עוד הדגיש עובד וסיפר על המזגן המיני מרכזי "אלקטרה AIR+" המכיל סטריאונייזר שדואג לניטרול בקטריות, נבגים, וירוסים, עובש, פטריות ושאר מזיקים. מה שהכי הדליק את האדריכלים והמעצבים הם מזגני אלקטרה ארט- מזגנים עיליים מעוצבים עליהם יש מדבקה מעוצבת בהתאם לייעוד החלל בו המזגן מותקן (לחדרי מגורים, חדרי ילדים ונוער, חדרי תינוקות). לחדרי ילדים ותינוקות ישנם עיצובים מרהיבים עם דמויות ממותגות כהלו קיטי, באגס באני, טוויטי ועוד. חשוב להדגיש שניתן להסיר את המדבקה גם אחרי שהילד גדל ולהישאר עם מזגן לבן בזכות אותן מדבקות שלא משאירות סימני דבק או לכלוך (פטנט ייחודי של אלקטרה).
רוני פוקס, מהנדס בכיר בחברת דייקין, הרצה על מערכות אקלים VRV והשתלבותן בעיצוב הבית. הדגשים שניתנו לאדריכלים שהיו צמאים לידע בנושא היו על כך שקודם כל מדובר בחברה יפנית שהמציאה את טכנולוגיית VRV, והינה החברה הגדולה בעולם בתחום זה וברשותה כל מגוון הפתרונות בתחום מיזוג האוויר, ומערכות ה-VRV  שלה מבוססות על טכנולוגיית אינוורטר. יתרונות המערכת הם: מעבה אחד ראשי (או שניים בפרויקטים גדולים מאוד) שנותנים תפוקה לבית שלם ואין צורך בריבוי מעבים שתופסים מקום, ביחידות מיזוג נסתרות שלא פוגעות בגובה התקרה ומשתלבות ביחידות נגרות צמודות קיר או בנישות בקירות ובכלל זו מערכת מודולארית שתופרים אותה לבית ומתאימים אותה כמו חייט שתופר חליפה לפי מידה. 
בנוסף, בהרצאה ניתן דגש על כך שהמערכות חסכוניות ויכולות לקרר חדרים בודדים נבחרים בדיוק בתפוקה הנדרשת ולא מעבר לכך, מה שהופך אותן לירוקות וחסכוניות במיוחד. עוד סיפר פוקס והדגיש שלמערכת יכולת ממשק לסוגים הרבים של הבית החכם. המערכת בנויה בשיטת לגו ויש מגוון רחב של מאיידים שנותנים פתרון לכל חלל והיא מאוד שקטה וחרישית.
הרצאה אחרונה של נתי הרשקוביץ מאלקטרה בר עסקה במתקני המים למטבח המציעים מים רותחים, קרים או פושרים, מים טעימים ומסוננים, ומגיעים במגוון צבעים ועיצובים. פעילויות כאלו של ימי עיון לקהל זה ימשיכו להתקיים גם בחודשים הבאים, המעוניינים מוזמנים לפנות לאביגיל לאפין גרא.     
alapin@ecp.co.il  054-2540562.


פי.סי.חץ