א.ל.מ זכתה בזיכיון להפעלת חנות פטורה ממס בנתב

א.ל.מ זכתה בזיכיון להפעלת חנות פטורה ממס בנתב"ג

ההתקשרות היא למשך תקופה של שלוש שנים עם אפשרות של רש"ת להאריך את התקופה בשלוש שנים נוספות

רשת א.ל.מ בבעלות קבוצת ניופאן, זכתה במכרז רשות שדות התעופה להפעלתה של החנות למוצרי אלקטרוניקה, חשמל, צילום וסלולר במתחם הדיוטי פרי בנתב"ג. ההתקשרות היא למשך תקופה של שלוש שנים עם אפשרות של רש"ת להאריך את התקופה בשלוש שנים נוספות. 
המכרז נערך לרגל סיום ההתקשרות עם רשת באג, שהתחילה להפעיל את החנות בדיוטי פרי ב-2008 תמורת תמלוגים של 15.2 מיליון שקל. ההצעה שבאג הגישה במכרז החדש נפסלה לאחר שלא עמדה בקריטריונים. רש"ת ניהלה מו"מ עם רוכשי המסמכים במכרז ובסופו נבחרה חברת א.ל.מ, שהחליפה את באג מתחילת ינואר. 
מהרשות נמסר כי ההתקשרות היא לשלוש שנים עם אפשרות של רש"ת להאריך את התקופה בשלוש שנים נוספות. "רש"ת ניהלה משא ומתן עם רוכשי מסמכי המכרז וחברות נוספות בתחום ובסופו של דבר נבחרה של חברת א.ל. מ שתחליף את חברת באג החל מ- 1.1.13".
חנות הדיוטי פרי בנתב"ג עברה מספר גלגולים מאז נפתחה על ידי רשת סקאל. בעקבות הפסדים כבדים שנגרמו לה, ביקשה סקאל להפחית את שטח החנות בחצי, מ-900 ל-450 מ"ר ובסופו של דבר יצאה מהחנות לטובת באג לפני ארבע שנים. החנות נחשבת למאוד אטרקטיבית ולו בגלל שמידי שנה עוברים בנתב"ג כ-12 מיליון נוסעים בתעופה הבינלאומית.


פי.סי.חץ