קירור תעשייתי לתפוקה מקסימאלית

קירור תעשייתי לתפוקה מקסימאלית

מודעות מונעת בזבוז יתר

מיכאל רומנסקי
בשנים האחרונות יותר ויותר חברות מחליטות להזמין חברות מקצועיות שעיקר התמחותן היא מערכות קירור והתייעלות אנרגטית. החלטה זו נובעת מתוך הרצון לחסוך בצורה ניכרת בהוצאות החשמל, להגדיל את התפוקה של העסק וכן למתג את החברה כחברה ידידותית לסביבה. 

קירור תעשייתי - כיצד מתחילים? 

נקודת ההתחלה תקבע בהתאם לעסק עצמו. כלומר, אם מדובר בעסק ותיק עם חדרי קירור, אנשי המקצוע יבדקו את המערכות הקיימות וירשמו דיאגנוזה מדויקת אשר תוביל להמלצות לגבי פתרונות יעילים יותר של מערכות קירור או תוספות מסוימות למערכות הקיימות. כל אלו יובילו אל התייעלות אנרגטית. 
אם מדובר בעסק בראשית דרכו או בעסק אשר פתוח להחלפה/ שדרוג של מערכת הקירור הקיימת, נציג החברה יישב עם בעלי העסק, ישמע אודות העסק ומטרותיו, יאפיין את הצרכים שלו ויציע לו מערכת קירור משוכללת, נוחה לתפעול וכמובן חסכונית באנרגיה. 
כאן חשוב לוודא כי אתם בוחרים בחברה בעלת וותק וניסיון רב בכל הקשור למערכות קירור תעשייתיות אשר מציעה לכם מערכות קירור תעשייתי בעלות תו תקן של המכון הישראלי ויכולה לספק לכם נתונים מדויקים באשר לחסכון של מערכת זו בהשוואה למערכות קירור אחרות. 

קירור תעשייתי- מודעות מונעת בזבוז יתר 

חדרי קירור חיוניים למפעלים, חברות ועסקים רבים, אם בכדי לשמור על מזון, תהליכי ייצור של תרופות שונות, רכיבים אלקטרונים רגישים ועוד. כל עסק מודע לעובדה כי מערכת קירור מתבססת על חשמל. לכן, מערכות קירור אשר אינן מוגדרות כחסכוניות, זוללות חשמל רב, דבר אשר מוביל את החברה להוצאות גבוהות מדי חודש. בנוסף, מערכות אלו יכולות לגרום לפגיעה בסביבה, זיהום יתר ו-"זלילה עצומה" של אנרגיה, לה אנו זקוקים לאורך זמן. 
הפתרון היחיד הוא ניצול מבוקר של האנרגיה בחדרי הקירור על ידי התייעלות אנרגטית אשר תוביל לחסכון משמעותי של עד שבעים אחוזים. דבר זה יעשה על ידי התקנת מערכות קירור המתבססות על מים, כוונון נכון של הטמפרטורות במערכת, מיחזור של רכיבים מסוימים במערכת הקירור, צמצום שעות הפעילות של המערכת כך שהמערכת תעבוד רק בעת הצורך ובשעות בהם תעריפי החשמל בשפל ועוד. 


פי.סי.חץ