משרד האנרגיה והמים מחזיר את סבסוד המקררים

משרד האנרגיה והמים מחזיר את סבסוד המקררים

וברבעון הראשון יתחיל סבסוד המזגנים לכלל האוכלוסייה

משרד האנרגיה והמים פוצח בפרויקט נוסף להחלפת מקררים, המיועד גם הוא לכלל האוכלוסייה בישראל. המיזם מהווה המשך לפרויקטים הקודמים להחלפת מקררים ומזגנים ובמסגרתו יסובסדו בשני שלבים כ- 50 אלף מקררים חדשים. 
תקציב הפרויקט עומד על כ- 50 מיליון שקלים ובדומה למבצע הקודם יסבסד המשרד עד 30% מעלות המקרר הנרכש בסכום שבין 800 עד 1,250 שקלים למקרר. מחיר המקרר לצרכן כולל גם את הובלתו של המקרר החדש לבית הלקוח, פירוק דלתות או החלפת צד פתיחה במידת הצורך, פינוי המקרר הישן מבית הלקוח והעברתו לאתר גריטה ואחריות כוללת של שלוש שנים. 
שישה ספקים זכו במכרז לאספקת המקררים: אלקטרה, ברימאג דיגיטל אייג', סמליין, תדיראן, ראפ וראלקו. הצרכנים יוכלו לבחור בין 13 דגמים שונים של מקררים משלוש קבוצות נפח שונות, בטווח שבין 350-560 ליטר ובצבעים שונים. כל דגמי המקררים המשתתפים במבצע הינם בעלי דירוג אנרגטי B, ושייכים למותגים המובילים: ,LG סמסונג, בקו, ווירפול, אמקור, גרץ, שארפ והיטאצ'י.
הפרויקט צפוי להוביל לחיסכון שנתי של יותר מ- 60 מיליון קוט"ש למשק האנרגיה, המוערכים בכ- 750 שקלים בחשבון החשמל של כל משק בית, והוא חלק ממטרייה רחבה של פרויקטים אותם מקדם המשרד. לאחרונה הסתיים שלב הגשת ההצעות ופתיחת המעטפות במכרז להחלפת מזגנים ישנים ובזבזניים לכלל האוכלוסייה ואשר צפוי להתחיל ברבעון הראשון של שנת 2013. במקביל, נמשך פרויקט המזגנים לאוכלוסיות המקבלות הבטחת והשלמת הכנסה. 


פי.סי.חץ