קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
תדיראן פיתחה מקררים ומפתחת מזגני למהדרין מן המהדרין

תדיראן פיתחה מקררים ומפתחת מזגני למהדרין מן המהדרין

המקרר המכאני החדש שפיתחה תדיראן מאפשר לצרכנים פתיחה חופשית וללא כל חילול שבת

תדיראן גרופ פיתחה והחלה לשווק לאחרונה מקרר המוגדר בכשרות ”למהדרין מן המהדרין", עבור אוכלוסייה חרדית המקפידה לא לפתוח את דלת המקרר בזמן מנוחתו, מחשש לזירוז פעולת המדחס על ידי התרמוסטט. 
המקרר המכאני החדש שפיתחה תדיראן מאפשר לצרכנים פתיחה חופשית וללא כל חילול שבת. בשנים עברו נהוג היה להדביק את מתג התאורה על מנת לנטרל את הדלקת האור בעת פתיחת דלת המקרר, ואילו הצרכנים המחמירים היו מוודאים שהמנוע כבוי בעת פתיחת הדלת כדי שלא להשפיע כלל על פעילות הקירור שפעל על בסיס הטמפרטורה במקרר. בשנים האחרונות זוכים המקררים הדיגיטאליים לפופולאריות רבה לאור העובדה שמערכת הקירור הממוחשבת שלהם מופעלת באמצעות שעון ולא טרמוסטט וכתוצאה מכך אין כל השפעה לטמפרטורה המשתנה בעת פתיחת הדלת על פעולת המנוע.
עם זאת, פסק הרב יוסף שלום אלישיב המנוח כי קיימת בעייתיות הלכתית בזמן הפעלת "מצב שבת" במקררים האלקטרוניים כיוון שהחיישנים אמנם לא משפיעים על פעולת מנוע הקירור, אך הם ממשיכים לעבוד, לקלוט נתונים ולהזין אותם למחשב הפנימי של המקרר. כדי לפתור את הבעיה פיתחה תדיראן התקן מיוחד המונע את חילול השבת במקרר המכאני החדש.
שמעון בוסקילה, סמנכ"ל סחר בתדיראן גרופ, מסר כי מדובר במקררים מאוד אמינים וכי החברה הוותיקה עובדת בימים אלה במפעל שלה בעפולה על פיתוח מזגנים ומקפיאים שיקבלו גם הם הכשרים "למהדרין מן המהדרין".