קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן

"ישראל חייבת להגדיל את השימוש באנרגיה חלופית ל-30% תוך שלוש שנים"

"עצמאות אנרגטית לישראל", תנועה אפוליטית הקוראת למפלגות המתמודדות בבחירות להכניס למצע הבחירות את נושא הגדלת יעדי הממשלה ל-30% שימוש באנרגיה חלופית

חיים אלוש, מנכ"ל משותף בקבוצת משוב ומי שעומד מאחורי תערוכת קלינטק הבינלאומית לאנרגיה מתחדשת וטכנולוגיות ירוקות, הקים בשיתוף עם עיתוני קול אייר ואנרגיה וסביבה את "עצמאות אנרגטית לישראל", תנועה אפוליטית הקוראת למפלגות המתמודדות בבחירות, להכניס למצע הבחירות שלהם את נושא הגדלת יעדי הממשלה ל-30% שימוש באנרגיה חלופית תוך שלוש שנים, ובכך להצעיד את ישראל לעצמאות אנרגטית שהיא צורך קיומי המחויב מהמצב הביטחוני והשינויים במזרח התיכון. 
"דווקא היום, על הרקע השינויים העמוקים במדינות המזרח התיכון, חילופי השלטון במצריים, המאבקים בסוריה והפריימריז אצלנו – זה הזמן לשים על השולחן את האג'נדה לקידום עצמאות אנרגטית על מנת שלא נמצא את עצמנו חלילה בשעת מלחמה ללא חשמל או במילים אחרות: מדינה שלמה משותקת", אמר אלוש. אלוש הוסיף כי הקים את תנועת "עצמאות אנרגטית לישראל" כדי לאלץ את המנהיגים לאמץ את הפתרונות שכבר נמצאים בשטח ולתת עדיפות לאומית למקורות אנרגיה מתחדשת, כאלו שניתן כבר היום להנגיש לשימושנו ושיהיה קשה לפגוע או לשתק את אספקתם במקרה של מלחמה או מבצע זה או אחר. ישנו גם משבר כלכלי ותחזיות קודרות שמראות על התייקרות של כ-20%-30% במחירי החשמל". 
לדבריו, הגדלת השימוש באנרגיות חלופיות תסייע לישראל להתמודד עם המשבר הכלכלי. "חשוב לדעת שהטכנולוגיות לייצור אנרגיות חליפיות מייצגת מגמה הפוכה שהופכת אותם לזולות יותר וזה הזמן לאמץ אותם על מנת להוזיל את מחירי החשמל ולפי התחזיות ייצרו 20.000 מקומות עבודה חדשים בישראל. זה בדיוק הזמן לקדם פרויקטים לוקאליים ולאומיים לייצור אנרגיה מתחדשת. אני קורא לכל המפלגות המתמודדות בבחירות הקרובות להצטרף למהלך ולהצהיר כי נושא האנרגיה החלופית יהיה בסדר עדיפות גבוה מבחינתם. מדובר על צורך ממשי, חיוני והישרדותי של מדינת ישראל בתחום האנרגיה, שכן אנו יכולים להגיע ליעד 30% של אנרגיה מתחדשת בייצור עצמי – ללא תלות בשכנותינו".
תערוכת CLEANTECH 2013 תתקיים בין התאריכים 29-30 בינואר, בגני התערוכה תל אביב וצפויה לארח למעלה מ- 20,000 מבקרים, ביניהם עשרות משלחות של מבקרים וקניינים מהארץ ומחו"ל. התערוכה הבינלאומית השנתית ה-17 מהווה את מפגש הפסגה לעוסקים בתחומי טכנולוגיות מים, התייעלות אנרגטית, אנרגיה מתחדשת, בנייה ירוקה, מחזור ותחבורה ירוקה.
מקבוצת "משוב" נמסר, כי גם השנה צפויה המשך צמיחתה של התערוכה הבינלאומית, לאחר שב- CLEANTECH 2012 נרשמה עליה של למעלה מ-50% בשטחי התצוגה של חברות מחו"ל, לעומת השנה הקודמת.