קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מפעלים יכולים לחסוך עד 70% מהוצאות מערכות הקירור ומיזוג אוויר

מפעלים יכולים לחסוך עד 70% מהוצאות מערכות הקירור ומיזוג אוויר

בין השאר באמצעות התקנת מערכות שליטה מרחוק

חברת ג.ו קרור, הנחשבת כיום לאחת החברות המובילות בתחום שירות ואחזקה למערכות קירור, הקפאה ומיזוג אוויר בישראל, פיתחה שיטה פורצת דרך לאיתור "בזבזני האנרגיה" במפעלים וטיפול בהם - באופן המאפשר חיסכון של בין 20%-70% מהוצאות החשמל והאנרגיה. 
השיטה ("שיטת ארבעת השלבים"), אשר תוצג במסגרת תערוכתCLEANTECH 2013 ,  מאפשרת לאתר "בזבזני אנרגיה" הגורמים לצריכה מיותרת של חשמל או סולר, לשדרג תהליכים במערכות ולייעל את השימוש בהן – בין השאר באמצעות התקנת מערכות שליטה מרחוק, המאפשרות לתפעל את המערכות באמצעות האינטרנט או הרשת הסלולארית וכן איתור בזמן אמת של תקלות גלויות וסמויות. 
כמו כן, מאפשרת השיטה החדשה אפשרות ליהנות מחסכון בהוצאות התעשייה על סולר וגז טבעי יקרים באמצעות מחזור חום (עיבוי) לחימום מים וכן סנכרון שעות הפעילות בהתאם למסלולים המשתלמים של חברת החשמל. על רקע העלייה המתמדת במחירי החשמל והאנרגיה במשק, מהלכים אלו צפויים להביא לחיסכון של עשרות אחוזים. 
החברה, שנוסדה על ידי ויאצסלב (סלביק) גרויסמן בשנת 2000, צברה בעשור האחרון ניסיון עשיר בשירות החברות המובילות בישראל בתחומי המלונאות, הפלסטיק, התרופות ומפעלי מזון. 
כיום מפעילה ג.ו. קרור צוותים מקצועיים באזור המרכז והדרום, הכוללים טכנאים מורשים שעוברים הכשרה ייחודית ב"שיטת 4 השלבים".