קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
Bi-Energy הישראלית פיתחה מאיץ חימום מים מהיר פי 5

Bi-Energy הישראלית פיתחה מאיץ חימום מים מהיר פי 5

ה- ESB הוא המאיץ היחיד הממוקם מחוץ לדוד ולכן תהליך החימום נעשה מחוץ לדוד השמש ומתבטלים נזקי אבנית

 

לא צריך לחכות עד שהגוף החימום יתקלקל, גם לדוודים מגיע להתחדש השנה! חברת Bi-Energy הישראלית פיתחה פטנט עולמי על מאיץ חימום מים מהיר עד פי 5 מזה הקיים כיום בדודים ומתחייבים לחסכון דרמטי בעלויות חשמל, עד כדי 80% ובתרומה לסביבה. ה- ESB הוא המאיץ היחיד הממוקם מחוץ לדוד ולכן תהליך החימום נעשה מחוץ לדוד השמש ומתבטלים נזקי אבנית שנוצרים על גבי גוף החימום שבתוך הדוד, בכך הופך הדוד למכל אגירה בלבד 
ישראל ידועה כמתקדמת טכנולוגית בתחומים רבים, אולם כבר עשרות שנים ששיטת חימום המים בישראל לא השתנתה. אותן בעיות שחוזרות על עצמן: הצטברות אבנית, הזדקנות מהירה של גוף החימום, שעות של הדלקת הבוילר למים חמים וקצר חשמלי שמביאים עמם הוצאות כספיות חוזרות ללא פתרון מעשי. לדוגמא: האבנית המצטברת באמבטיה או בקומקום החשמלי אותה אנו מנקים, זאת אותה אבנית שמצטברת גם על גופי החימום שלא זוכים לעולם להתייחסות.
בעלי החברה, איציק בן ישי, מאמין כי הוא מביא את הבשורה לתחום שלא חל בו שינוי כבר עשרות שנים. "בארץ יש כיום כ- 2.5 מיליון דוודים. כל שנה מוחלפים כ- 700 אלף גופי חימום בגלל הצטברות ונזקי האבנית וכ- 200 אלף דוודים נזרקים והופכים לפסולת בעייתית. כאשר יש תקלה בדוד נשפכים בממוצע כ- 150 ליטר מים, בזבוז מים גדול. בשורה נוספת היא לצרכנים גדולים של מים חמים רבים בו זמנית: במקום דודים רבים, ניתן לחבר 3 מאיצים לדוד אחד ובכך מובטח כמות גדולה של מים חמים שלא נגמרים לעולם".
חברת ב.י אנרג'י עובדת במקביל על פטנט משלים. מיכל אגירה מפלסטיק שיחליף את הדוודים העשויים מתכת ויספק מים איכותיים ונקיים יותר.הפתרון החדש מתאים לכל סוגי הדוודים ביניהם, דודי שמש שוכבים או עומדים ודודי חשמל. ניתן להתקין במקום נגיש לתחזוקה שוטפת כיוון שהוא היחידי מסוגו שנמצא מחוץ לדוד וניתן להתקנה גם רחוק ממנו (עד 20 מטר מתחת לדוד). הדבר מאפשר גמישות והתאמה אופטימאלית לכל דודי השמש והחשמל ומהווה גם פתרון עיצובי.