קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
חברת הראל לביטוח תפצה את חברת החשמל

חברת הראל לביטוח תפצה את חברת החשמל

כך נקבע לאחר הליך בוררות, בין חברת החשמל לחברת הביטוח הראל, שנמשך כשנתיים

לאחר הליך בוררות, בין חברת החשמל לחברת הביטוח הראל, שנמשך כשנתיים ימים, קבע (בשבוע שעבר) המשנה לנשיא בית המשפט העליון (בדימוס) תיאודור אור, שחברת הראל תפצה את חברת החשמל בכ- 90 מיליון שקלים.
 
בהליך הבוררות תבעה חברת החשמל את חברת הראל לביטוח בע"מ לשאת בהוצאות שימוש בדלק חלופי ביחידת הייצור באשכול,שנבעו כתוצאה מכשל תפעולי שאירע במהלך שנת 2005 בתאי השריפה ביחידת ייצור מסוג מחזור משולב של חברת GE באתר תחנת הכוח אשכול באשדוד.  
 
חברת החשמל, באמצעות בה כוחה משרד יעקב סלומון ליפשיץ ושות', טענה, כי על חברת הראל לביטוח בע"מ לעמוד בהתחייבויות שנקבעו במסגרת פוליסת הביטוח,   לפיהן על חברת הביטוח לשפות את חברת החשמל בגין כל יום של שימוש בדלק   חלופי (סולר) וזאת, בתום שישים ימים ממועד התקלה ביחידת הייצור.
 
בפסק הדין קבע השופט, כי על חברת הראל לפצות את חברת החשמל בסכום של כ-90 מילון ₪ בגין תמלוגים עבור הוצאות דלק מוגדלות שנבעו כתוצאה משימוש בסולר במקום בגז טבעי.
 
בפסק הדין אף חייב כבוד השופט את חברת הראל לשאת בהוצאות שכר טרחה בסך כמיליון שקלים בצירוף מע"מ ובנוסף קבע השופט, כי חברת הראל תישא  גם בהוצאות שכר טרחת הבורר.
 
עו"ד דוד יהב , היועץ המשפטי של חברת החשמל אומר, כי בפסק  בוררות זה קבע השופט כי על חברת הביטוח לעמוד בהתחייבויותיה החוזיות על פי דין : חברת החשמל משקיעה משאבים רבים בפוליסות ביטוח מורכבות רבות ומצפה בהתאם מצד חברות הביטוח לכבד הסכמים ולגלות מידה של אחריות בכל הנוגע לפיצוי לקוחות".