קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מערכת חדשה לבטיחות בעבודה

מערכת חדשה לבטיחות בעבודה

המערכת, הפתוחה לכל ללא עלות, הושקה באתר האינטרנט החדש של המוסד לבטיחות

 
 
המוסד לבטיחות ולגיהות, הגוף המוביל את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בישראל, פיתח מערכת לומדה אינטרנטית בנושא בטיחות ובריאות בעבודה, המיועדת לעובדים מכלל הענפים. 
 
מדובר במערכת המאפשרת לעובד לעבור באמצעות האינטרנט הדרכה אישית בנושא בטיחות המותאמת לעבודתו ולצרכיו. המערכת החדשה בנויה ממגוון שאלות עליהן יש להשיב והמחשב בודק אם הושבה תשובה נכונה ואם לאוו. השאלות הנמצאות במאגר המערכת מקיפות את כלל הנושאים החשובים עבור עובד, במקום עבודתו: בטיחות בחשמל, ארגונומיה, בטיחות באש, שימוש בציוד מגן אישי ועוד. פיתוח הלומדה נעשה בשיתוף כלל עובדי ומדריכי המוסד לבטיחות ולגיהות בענפים השונים והשימוש בלומדה פתוח לקהל הרחב ללא עלות באמצעות אתר האינטרנט www.osh.org.il.
 
כאמור המערכת הושקה באתר האינטרנט החדש של המוסד לבטיחות ולגיהות שגם הוא נבנה כחלק מתהליך המיתוג מחדש של המוסד, שנועד לזהות בעיני הציבור את המוסד לבטיחות ולגהות עם תפקידו – הסברה למניעת תאונות בעבודה, ומניעת מחלות מקצוע, ולחזק את תדמיתו כמוסד חדשני ומקצועי, המקדם את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בקרב כלל העובדים בכל ענפי המשק.
 
אתר האינטרנט החדש כולל גם לומדות נוספות, ספרייה עם כ- 1,800 פרסומים של המוסד לבטיחות ולגיהות, וכן מדור של מרכז המידע של המוסד לבטיחות ולגיהות, במסגרתו כל גולש יכול לשלוח שאלות בנושא בטיחות ובריאות בעבודה ולקבל עליהן מענה. עוד באתר, חדשות בנושא בטיחות, סרטונים בנושאי בטיחות ועוד.
 
לדברי חיים אליהו, מנהל המוסד לבטיחות ולגיהות: "ההחלטה להרחיב את האתר ולכלול לומדה לעובדים חדשים, התקבלה מתוך בקשות וצרכים שעלו מהשטח ומתוך מטרה להגיע לכל עובד, בזמן ובמקום הנוחים לו. המוסד לבטיחות ולגיהות הוא הכתובת המרכזית לקבלת מידע, ייעוץ והדרכה בנושאי בטיחות ובריאות בעבודה. לכן חשוב כי הלומדה, כמו גם אתר האינטרנט שלנו יהיה נגיש 24 שעות ביממה עם כל המידע, עבור כל עובד ומנהל, בכל ענפי התעסוקה."