קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
פרויקט השדרוג של תדיראן סוללות

פרויקט השדרוג של תדיראן סוללות

יביא ליעול ושילוב משאבים בכל התהליך של יצור הסוללות

 
מלם מערכות מקבוצת מלם-תים העלתה לאוויר בימים אלו את פרויקט השדרוג  של מערך ה-ERP SAP בחברת תדיראן סוללות. מדובר בחלק נוסף בפרויקט ייחודי, המשלב ERP ומיקור חוץ. במסגרת הפרויקט הקימה מלם-תים חוות שרתים ייעודית בבניין הקבוצה בירושלים, המארחת את היישום ומעניקה שרותי תחזוקה ותפעול לחומרה ולתשתיות, וכן הוקם אתר DRP בבית מלם-תים בפתח-תקווה. השירות יינתן לתקופה של 5 שנים ובהיקף של מליוני ₪.
 
הפרויקט כלל שדרוג, שיפור תהליכי עבודה והעמקת יישום מערך ה-SAP בתדיראן סוללות. בשלב הראשון של הפרויקט, ביצעה חטיבת SAP באגף ה-ERP במלם מערכות הסבה של בסיס הנתונים של תדיראן סוללות מאורקל לבסיס נתוניםSQL SERVER 2005 . כעת סיימה  החטיבה את השדרוג המערכת לגרסת SAP החדשה ECC6.
 
רונן בנבניסטי, סמנכ"ל בכיר, מנהל אגף יישומים ארגוניים במלם-תים: "מערכת ה-SAP בתדיראן סוללות מקיפה את כל תחומי הפעילות בחברה: ייצור, לוגיסטיקה, מכירות, כספים, בקרה ניהולית ומשאבי אנוש. אתגר משמעותי בפרויקט היה העובדה, שמערכת ה-SAP בתדיראן לא שודרגה מאז עלייתה לאוויר בשנת 2000. שמנו לעצמנו למטרה להשלים את השדרוג במשך כ-4 חודשים, תוך מזעור ההפרעה לפעילות השוטפת בארגון, הן מבחינת התהליכים התפעוליים המיושמים במערכת ה-SAP, והן מבחינת ההשלמה של מהלך השדרוג הטכני. כבר היום הצלחנו למנף את שביעות הרצון של תדיראן סוללות משירות התחזוקה, המוענק על-ידינו. הצוות האיכותי והמנוסה, המאייש את פרויקט השדרוג, הצליח להעניק לתדיראן סוללות יישום משופר, בעל ערך מוסף משמעותי ולהקדים את לוחות הזמנים בחודש".
 
במקביל לפעילות השדרוג, תבצע מלם-תים גם "מתיחת פנים" ליישום, שתתבטא בשיפור תהליכים ומסכי העבודה הקיימים. כדי להיענות למאפיינים המיוחדים של אתגר זה, נוצר צורך לגבש מתודולוגיה מותאמת לקוח, המתבטאת בין היתר בצוות שהוקצה למשימה, בלוחות הזמנים של הפרויקט ובכלים המשמשים את מלם-תים לניהולו. בשנת 2009, לאור המצב הכלכלי, שוק ה-ERP משנה כיוון ויביא לפעילויות רבות יותר של שדרוג, הסבת מערכות ויישום מודולים חדשים במערכות ERP קיימות, על פני פרויקטי ERP חדשים. מלם-תים מתאימה עצמה למציאות החדשה, בשנת 2008 השלימה פרויקט שדרוג SAP דומה בחברת מקאן אריקסון ובימים אלו נמצאת בעיצומם  של  שני פרויקטי שדרוג נוספים – מולטילוק ומערכת לניהול תקציבי של בתי החולים הסיעודיים של משרד הבריאות.
 
א. גורן, סמנכ"ל למשאבי אנוש איכות ומנהל בתדיראן סוללות: "פרויקט השידרוג בוצע על ידי צוות מלם במקצועיות רבה ובלוח זמנים קצר מהתכנון המקורי. אנשי מלם שעסקו בפרויקט, כמו גם אלה העוסקים בתמיכה ובתחזוקה השוטפת של אתר 'תדיראן סוללות', לא חסכו מאמצים כדי למנוע כל פגיעה בעבודה השוטפת בחברה במהלך הפרויקט. בסיום הפרויקט קבלנו מערכת יעילה יותר וגם בטחון רב יותר במקצועיות של אנשי מלם".