קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ועידה בינלאומית לחשמל ואנרגיה מגיעה לישראל

ועידה בינלאומית לחשמל ואנרגיה מגיעה לישראל

IEC הועידה הגדולה בעולם בתחום החשמל האנרגיה והאלקטרוניקה מגיעה לישראל

 
·       בוועידה ישתתפו למעלה מ-1,200 נציגים מ-68 מדינות ברחבי העולם
 
·       שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר: קיומה של ועידת IEC בישראל מהווה הזדמנות פז לחשוף בפני מנהלי חברות בין לאומיות את יכולותיה של התעשייה הישראלית. חשיפה זו יכולה להביא להגדלת השקעותיהן של החברות מחו"ל בתעשיית ההיי- טק בכלל ותעשיית ההזנק בפרט
 
·       מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, דורון טמיר: קיומה של הוועידה בישראל מבטא את השתלבותנו המלאה בקהילת התקינה הבינלאומית ואף הובלת תקנים מסוימים בה. הכנס יביא לחיזוק מעמדם של מומחי התקינה הישראלים בועדות התקינה הבין לאומיות השונות
 
מדינת ישראל, באמצעות מכון התקנים הישראלי, תארח את ועידת 2009 IEC השנתית: הועידה הגדולה בעולם בתחום החשמל האנרגיה והאלקטרוניקה.
 
הועידה תתקיים בין התאריכים 18- 22 באוקטובר 2009 בתל אביב. לוועידה יגיעו למעלה מ 1,200 נציגים מחו"ל מ- 68 מדינות, במטרה לעצב את פני העתיד האלקטרוטכני בעולם.
 
שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר: "קיומה של ועידת IEC בישראל מהווה הזדמנות פז לחשוף בפני מנהלי חברות בין לאומיות, המגיעים ממדינות רבות בעולם, את יכולותיה של התעשייה הישראלית. חשיפה זו יכולה להביא להגדלת השקעותיהן של החברות מחו"ל בתעשיית ההיי- טק בכלל ותעשיית ההזנק בפרט".
 
מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, דורון טמיר: "קיומה של הוועידה בישראל מבטא את השתלבותנו המלאה בקהילת התקינה הבינלאומית ואף הובלת תקנים מסוימים בה. הכנס יביא לחיזוק מעמדם של מומחי התקינה הישראלים בועדות התקינה הבין לאומיות השונות".
 
"ההיענות מצד גורמים בחו"ל להגיע לוועידה בישראל היא עצומה. זו הועידה השנתית של IEC עם מספר המדינות המשתתפות הגדול ביותר. ועידה בסדר גודל כזה תגביר את יכולתה של שהטכנולוגיה הישראלית להשתלב בתקנים הבינלאומיים, ותגדיל את סיכוייה להימכר בעולם" הוסיף טמיר.
 
רובם המכריע של המשתתפים בועידת IEC מגיעים בפעם הראשונה לישראל. רבים מהם הינם מנהלים בכירים של חברות חשובות ומתקדמות בעולם, שהגיעו לישראל במטרה להשתתף בתהליך הכנת תקנים בין לאומיים חדשים בתחומי טכנולוגיית המידע, ננוטכנולוגיה, אנרגיה, אלקטרוניקה נקייה ( (RoHS , מיקרו אלקטרוניקה, רכב חשמלי ועוד.
 
 הועידה שתתקיים השנה בתל אביב היא הועידה ה- 73 של ארגון IEC. בשנה שעברה נערכה הוועידה בסאו פאולו, ברזיל. בוועידה הקודמת שהתקיימה בתל אביב בשנת 1966 השתתפו 630 איש מ- 31 מדינות. השנה כאמור, צפויים להשתתף בוועידה למעלה מ- 1,200 מ- 68 מדינות. המשלחת שתגיע לארץ עם מספר הנציגים הגבוה ביותר היא יפן עם למעלה מ- 150 נציגים ולאחריה ארה"ב עם כ- 100 נציגים. המשלחת הפלשתינאית מונה 6 נציגים. כצפוי, מדינות ערביות רבות לא שלחו את נציגיהן בניהן: אירן , עיראק, ערב הסעודית, פקיסטן ואלג'יר.
 
בין החברות הבין לאומיות שנציגיהם יגיעו לוועידה:
 AT&T, Canon, Dell, Ericsson, Fujitsu, Hitachi, HP, IBM, Intel, Lexmark, Lucent, Michelin, Microsoft, Motorola, Oracle, Panasonic, Philips, Pioneer, Siemens, Sony
 
אודות IEC:
(International Electrotechnical Commission) IEC הנציבות הבין לאומית לאלקטרוטכניקה הינו ארגון בין לאומי שבמסגרתו מכינים תקנים בתחום החשמל והאלקטרוניקה. תקני IEC מהווים בסיס ליצירת תקנים לאומיים במדינות שונות. במקרים רבים תקנים אלה מוזכרים כדרישות מחייבות במכרזים וחוזים. ארגון IEC נוסד בשנת 1906, במטרה לאחד את המאמצים של ארגונים לאומיים בתחום החשמל ליצירת תקנים בין לאומיים בהתאם לדרישות השוק. שלושת הסוגים העיקריים של התקנים שמכינים ב IEC: תקנים למוצרים, תקנים לבדיקות ותקנים לבטיחות. התקן הישראלי המפורסם ת"י 900 ,על חלקיו, מבוסס על תקני IEC: IEC60335 בטיחות במוצרי חשמל ביתיים ו IEC60950  בטיחות ציוד טכנולוגיית מידע.
 
אחת לשנה מתכנס הארגון למפגש שנתי של חמישה ימי עבודה, שבהם נערכות ישיבות הנהלת הארגון ובמקביל להן מתקיימות ועדות תקינה רבות (השנה יתקיימו כ-100 ועדות). קיום המפגש השנתי הוא כבוד גדול למדינה המארחת מאחר וזו הזדמנות לפעילים של IEC מכל רחבי העולם להיחשף לעשייה ולתעשייה של המדינה המארחת. מספר המדינות החברות כיום בארגון IEC הוא 76.
 
 
 
לפרטים נוספים: ורד אורן, דוברת מכון התקנים הישראלי/ חן מחלב בטלפון: 03-6465116  052-3140019