קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מודלים וסימולציה לתחזוקת מפעל גרעיני

מודלים וסימולציה לתחזוקת מפעל גרעיני

Entergy Nuclear תחסוך עד מיליון דולר ביום עם פתרונות PLM של דאסו סיסטמס

דאסו סיסטמס, הפעילה  בפתרונות תלת ממד (3D) וניהול מחזור חיי מוצר (PLM), הודיעה כי חברת Entergy, מפעילת תחנות כוח גרעיניות השנייה בגודלה בארה"ב, המנהלת 10 אתרים מסחריים ובהם 12 ריאקטורים, ממנפת פתרונות דאסו סיסטמס עבור מודלים דיגיטליים תלת ממדיים, תכנון וסימולציה של משימות תחזוקה.
במפעל "Waterford " של Entergy ליד ניו אורלינס, ביצעה החברה סימולציות של פרויקטי תחזוקה רבים בשימוש בפתרונות של דאסו סיסטמס.
הפרויקט כלל ניתוח ההשפעה של שריפה אפשרית על ציוד ממוקד באזורים מרכזיים של המפעל, החלפת מערכת חיישן מיכשור הליבה המנטר תנאי דלק לראקטור, הסרה והחלפת מנוע משאבת קירור של ראקטור השוקל 57 טון.
 
כדי להתכונן למשימות תחזוקה עתידיות הטמיעה Entergy שילוב טכנולוגיות של דאסו סיסטמס, הכוללות את CATIA למידול המפעל ו- DELMIA לסימולציית עבודת הפרויקטים בפועל. על מנת לוודא כי הצוות מצויד בממדים המדויקים של המפעל, השתמשה Entergy בסריקות ובמיפוי אווירי דיגיטלי עם שותפתה העסקית של דאסו סיסטמס – Areva NP.
 
Entergy מתכננת להשתמש בעתיד ב- ENOVIA של דאסו סיסטמס לניהול מידע ופרויקטים הנדסיים.
מידול וסימולציה של החלפת מנוע משאבת הקירור של הראקטור הייתה חשובה במיוחד, מאחר שכל עיכוב בלתי צפוי במהלך הפרויקט עלול לעלות עד מיליון דולר ביום בהחלפת כוח חשמלי הנרכש מחברות אנרגיה אחרות.
"קטיפת פירות השימוש ב- 3D לצד טכנולוגיית סריקת לייזר, חשובים לתחומי ההנדסה וניהול פרויקטים בדומה למעבר מסרגל חישוב למחשבונים בסוף שנות ה- 60 ותחילת ה- 70", אמר ג'ון מאהוני מוביל חדשנות בפעילויות הגרעיניות של Entergy. "שילוב סריקות ומידול עם תכנון מתקדם עדכני, מאפשר תהליכים היכולים לקצר באופן דרמטי א החלפת גנרטור הקיטור הישן הנמשכת בממוצע 78.5 יום. במקרים מסוימים ניתן לקצר זמן בקרוב ל- 20 אחוז".
בעתיד מקווה Entergy לקשר את פעילויות תזמון הפרויקטים למודל ה- 3D, מה שיספק את ההזדמנות להמשיך לצמצם ביעילות זמני ההשבתה דרך אופטימיזציית תרחישי נתיבים קריטיים.
 
Nuclear Entergy ויחידת EquaGen LLC שלה, שהמטה שלהם שוכן בג'קסון מיסיספי, הן הבעלים ומפעילות את הצי והגרעיני השני בגודלו בצפון אמריקה, עם 11,022 מגה-וואט של יכולות ייצור גרעיני המספיקות עבור 10 מיליון בתים.
העבודה הפיזית במפעל תסתיים בסתיו 2009 כאשר מנוע משאבת קירור הראקטור החדש יותקן.
 
 
 
 
 
"יצירת מוצרים ידידותיים מבחינה אקולוגית היא אתגר מרכזי. מאחר שיש לנו בדאסו סיסטמס היכולת להפוך את תהליך היצירה לדיגיטלי במלואו, אנו יוצרים בלב כלי התכנון שלנו את הטכנולוגיות שיאפשרו למשתמשים להעריך את ההשפעה הסביבתית של מוצריהם", אמר ברונו דהלאהיי, סגן נשיא ליוזמות קיימות אקולוגית בדאסו סיסטמס. "בעתיד הקרוב נכריז על פלטפורמות שיעזרו ללקוחותינו להבין מהי ההשפעה הסביבתית של המוצר אותו הם בונים. לנושא זה יש חשיבות עליונה, מפני שתוכנה כשירות (SaaS) הופכת לנורמה, מה שמבטיח שנאפשר נגישות למגוון רחב של אנשים לטכנולוגיות הנדרשות כדי לעזור לעשות את מוצריהן לידידותיים לסביבה".