קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
שיתוף פעולה ישראל צרפת

שיתוף פעולה ישראל צרפת

השרים סיכמו על "מפת דרכים" להקמת צוותי עבודה של מומחים ישראליים-צרפתיים

 שיתוף פעולה ישראלי-צרפתי בתחומי האנרגיה המתחדשת וההתייעלות האנרגטית

 

השבוע נפגש שר התשתיות הלאומיות, הד"ר עוזי לנדאו עם שרת המסחר והתעשייה הצרפתית, הגב' אן מארי אידראק. השניים דנו בתחומי שיתוף הפעולה הבילטארלי בתחומי האנרגיות המתחדשות וההתייעלות האנרגטית.

 

לאור רצון שני הצדדים לקידום שיתוף הפעולה, השרים דנו בנושאי ממשל וקידום מערכת היחסים העסקית והאקדמית בתחום האנרגיות המתחדשות וההתייעלות אנרגטית ובחנו מספר דרכים לשיתוף פעולה, במטרה לקדם את יישום את הסכם שיתוף הפעולה אשר נחתם בין ישראל לצרפת בעת ביקורו של נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי בישראל בחודש יוני 2008.

 

השרים סיכמו על קידום תוכנית לשיתוף פעולה בתחומי התעשייה, האקדמיה והמדע, כמו גם בנושאי מדיניות ציבורית ורגולאטורית, פיתוח משאבי אנוש ומחקר ופיתוחן של טכנולוגיות חדשות.

 

שיתוף הפעולה יכלול:

1.       הקמת מערך לחילופי ידע בין חברות ותאגידים מישראל ומצרפת במטרה לקדם חשיפת החברות לשווקים חדשים.

2.       שיתוף פעולה בזיהוי ופיתוח טכנולוגיות עתידיות וביסוס חילופי-ידע בין אנשי מדע במוסדות האקדמאיים המקבילים בשתי המדינות.

3.       ניסוח וגיבוש מדיניות ציבורית משותפת המיועדת לעודד השקעות בתחומי האנרגיה המתחדשת וההתייעלות האנרגטית.

4.       בניית תוכניות לימודים והכשרה לסטודנטים בתחומי האנרגיות המתחדשות וההתייעלות האנרגטית.

 

בנוסף, שוחחו השרים על אפשרויות שיתוף הפעולה במאמצים האזוריים לקידום אנרגיה מתחדשת בהתאם לתוכנית הסולארית למזה"ת, בה שותפות ישראל וצרפת.

 

השרים סיכמו על "מפת דרכים" להקמת צוותי עבודה של מומחים ישראליים-צרפתיים לקידום תחומי אנרגיה שונים, אשר יהיו כפופים לוועדת היגוי בילטראלית.

 

שני השרים הסכימו, כי קיים אינטרס משותף לאור הפוטנציאל העצום הגלום בתחום ייצור החשמל מאנרגיה סולארית.

 

בתום הפגישה, הביעו השר לנדאו והשרה אידארק את ביטחונם, כי העבודה המשותפת של מומחים ישראלים וצרפתיים, יחד עם שלל שיתופי הפעולה העסקיים והמחקרים-אקדמיים יהוו בסיס איתן ליצירת מגוון רחב של פרויקטים אשר יתרמו לקידום הקשרים הכלכליים בין ישראל לצרפת.