קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
יוקצו כספים לפיתוח אנרגיה

יוקצו כספים לפיתוח אנרגיה

משרד התשתיות הלאומיות יקצה 4.5 מיליון שקל לפרויקטים בתחום האנרגיה וההתייעלות האנרגטית

 השבוע פרסם משרד התשתיות הלאומיות קול קורא לקרן הזנק ייעודית לפרויקטים בתחום האנרגיה וההתייעלות האנרגטית. זו השנה השלישית שהמשרד מקצה משאבים מיוחדים לעידוד פרויקטים ויוזמות חדשות בתחום זה.

 

במסגרת הקרן המיוחדת, יינתנו מענקים בגובה של 62.5% מסכום ההשקעה עד להיקף השקעה של מיליון ₪ (625 אלף ₪ על כל מיליון ₪), לפרויקטים בתחומי האנרגיה וההתייעלות האנרגטית הנמצאים בראשית דרכם. סה"כ יועמד לרשות היזמים סכום של כ-4.5 מליון ₪.

 

חלוקת הכספים של הקרן מתבססת על המצוינות המדעית של ההצעה, יותר מאשר על תחזית ההצלחה הכלכלית של הפרויקט, שכן הפרויקטים שנבחרים הינם בד"כ בראשית דרכם. בשונה מתקצובים אחרים המוענקים ע"י הממשלה, הקרן של משרד התשתיות משאירה את זכויות הקניין הרוחני בידיי היזמים, דבר המאפשר ליזמים להמשיך ולקדם את הפרויקטים גם לאחר מיצוי תקציב ההזנק הייעודי.

 

עד כה, הפרויקטים שנבחרו בקפידה הניבו תוצאות חיוביות באחוזים משמעותיים ומספר פרויקטים שמומנו בעבר באמצעות הקרן כבר הוכיחו עצמם מבחינה טכנולוגית ועברו לשלבים מתקדמים של יישום בפועל. עובדה זו דבר מעידה על ההצלחה הרבה של דרך הבחירה בפרויקטים והמסלול המיוחד בו מוענקים הכספים מהקרן.

 

מועד סגירת הקול הקורא – יום ה', ב' כסליו התש"ע, ה- 19.11.09

 

פרטים על הפרויקט ניתן למצוא באתר משרד התשתיות הלאומיות בכתובת:

http://www.mni.gov.il/mni/he-il/Research/ScientistCallForProposals/Tender_11_09.htm