קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
כיצד לחסוך בתחום הסלולר והתקשורת

כיצד לחסוך בתחום הסלולר והתקשורת

היקף הנזק הנגרם לחברות כתוצאה מחיובי היתר עומד על כ - 7% מהעלות הכוללת אותו מוציאות החברות על שירותי טלפוניה לחו"ל

  
כיצד חברות יחסכו בתחום הסלולר והתקשורת לחו"ל?
 
היקף ההוצאות של חברות רבות במשק מסתכם בסכומים גבוהים, הודות לשימוש שוטף בתחומים שונים ומגוונים ביניהם: חשמל, אנרגיה, מזון והסעדה, ציוד משרדי, תקשורת, ליסינג ועוד. בין ההוצאות הפחות בולטות עומד תשלום התקשורת לחו"ל, אשר לכאורה מהווה מרכיב זניח בהוצאות הקבועות של החברה, אך מבחינת הנושא באופן מעמיק ניתן ללמוד כי לא כך הדבר בפועל. ניתן לראות כי כ- 40% מהחברות במשק משלמות עבור שירותי הטלפוניה לחו"ל חיוב גבוה מזה שעליו התחייבו וכן, עלויות מיותרות שהיו יכולות להיחסך במידה והיו ננקטים הצעדים הנכונים לפעולה.
 
חברות במשק הישראלי מוציאות למעלה מ- 800 מיליון ₪ בשנה על שירותי טלפוניה לחו"ל, מתוכם 65% לטלפונים נייחים ו- 35% לטלפונים ניידים, כך אומרת יעל זמשטיין, מנהלת מחלקת השיווק והמכירות בחברת פתרונות אפקטיביים מקבוצת ESG, המתמחה בייעוץ לחסכון בעלויות בענפים השונים לחברות מובילות במשק.
 
בנוסף, מבדיקה שקיימה החברה בקרב כ- 1000 עסקים, עולה כי היקף הנזק הנגרם לחברות כתוצאה מחיובי היתר עומד על כ - 7% מהעלות הכוללת אותו מוציאות החברות על שירותי טלפוניה לחו"ל.
 
כיום ניתן לראות כי ההוצאות השוטפות שיחות לחו"ל של עובדים בחברות גדולות עומדות על  כ-120 ₪ על שיחות יוצאות מטלפונים נייחים, לעומת עובדים בחברות קטנות ובינוניות אשר מוציאים כ- 40 ₪. לעומת זאת, ניתן לראות כי היקף ההוצאות של שיחות יוצאות מטלפונים ניידים לחו"ל בחברות גדולות עומדות על 800 ₪, בעוד בקרב חברות קטנות ובינוניות עומדות על כ-200 ₪ בלבד.
 
לאור כל אלה, יעל מציינת כי חברות רבות במשק הישראלי שמות פחות דגש על נושא התקשורת לחו"ל, למרות שעלות דקת שיחה אחת עשויה להגיע לעשרות שקלים. בין הטעויות הנפוצות בחישובי תעריפי הטלפוניה לחו"ל הנפוצות בקרב חברות במשק, ניתן למצוא: תעריפים מופקעים, אי שילוב במסלולי החיוב המתאימים, התבייתות על ספק מקומי שלא בהסדר הזול עם חברת הסלולאר.
 
לדבריו, עם שימוש בכלים הנכונים והבלטת הנושא, ניתן יהיה לחסוך כ - 40% מעלויות תקציב התקשורת השנתית בחברה, ביניהם: שימוש בסים מקומי, קבלת שיחה במדינה שבה אין תשלום על שיחה נכנסת, העדפת הוצאת שיחה במדינה בה השיחה הנכנסת יקרה ועוד.
 
יש לשים דגש על בחינת העלויות של השיחות המבוצעות בחו"ל של חברות ולהתאמתן לצורכי החברה. לדברי יעל, חשוב מאוד לבדוק את חשבון הסלולאר בחיוג לחו"ל ובחו"ל באופן קבוע. כמו כן, חיבור ועדכון ההנחות ברשת הסלולארית. חיבור חיוג דרך מרכזיית טלפונים, כרטיס חיוג מהארץ לחו"ל ולהפך.
 
בנוסף, שימוש בשיטת CALL BACK המבוססת על טכנולוגיית חיוג חוזר מהמרכזייה בישראל לטלפון הנייד בחו"ל עשויה לחסוך רבות, למרות שבשיטה זו לא ניתן לחסוך בעלות שיחות נכנסות. דרך נוספת לחסכון בעלויות הנה החלפת ה – SIM הקיים ל – SIM חכם בנייד המאפשרת לקבל תעריפים מוזלים למדינות רבות ולהוזלה משמעותית הן בשיחות הנכנסות והן בשיחות היוצאות.
 
הוספת מתאם נייד למכשיר הסלולארי, תאפשר לבצע CALL BACK באופן ברור עבור המשתמש ובכך יאפשר להפוך את עלות  השיחה היוצאת לעלות שיחה נכנסת, על פי המפעיל הסלולארי, פעולה  אשר עשויה לחסוך רבות. חשוב להגיע להסכמה עם חברת הסלולאר עלות משתנה לכל דקת שיחה על פי תעריף מיוחד ללקוח, אומנם החיסרון הבולט בשיטה זו היא שלא ניתן לחסוך בעלות שיחות נכנסות.
 
שיטה נוספת אשר עשויה להוזיל עלויות, כרוכה בהתקנת מערכת תכונת חו"ל אשר תהפוך עלות שיחה יוצאת מחו"ל לעלות של שיחה נכנסת במספר אפשרויות התקשרות:
•         הזמנת שיחה ב-SMS לטלפון הסלולארי (בעלות של שיחה נכנסת במקום שיחה יוצאת)
•         הזמנת שיחה ב-SMS לטלפון קווי או לכרטיס SIM מקומי (בעלות מוזלת כמו מהארץ לחו"ל)
•         הזמנת שיחה ב-SMS וקישור מיידי אל היעד
•         התקשרות מוזלת אל היעד בלחיצת כפתור אחת
 
כמו כן, הדרך הפשוטה ביותר לביצוע חסכון בתקשורת לחו"ל הנה באמצעות בקשה להנחה מספק התקשורת הניידת ועדכון המנויים השונים בשרות חיסכון עולמי ומקבילו. עוד שיטה בה ניתן לחסוך באמצעות חיוג דרך מרכזיית טלפונים, כרטיס חיוג מהארץ לחו"ל ולהיפך.
 
אודות ESG:
קבוצת ESG מתמחה במתן פתרונות יעוץ ותוכן למגזר העסקי בישראל.  בקבוצה צוות המונה כ-50 איש, בראשם עומד אבי פרץ המייסד והמנכ"ל של החברה. הקבוצה משרתת כיום למעלה  מ-1000 ארגונים וחברות מובילות במשק הישראלי כדוגמת: אסם, דיפלומט, קבוצת אגן מכתשים, מפעלי חמצן וארגון, כללית הנדסה, ארנסט & יאנג,  דור אלון, הראל מחשבים, אלביט מערכות, radvision, בזק און ליין, ד"ש ניירות ערך, מוקד המודעות, IBI שירותי בורסה והשקעות בישראל, דלתא 3, מכון ווינגייט, עירית קריית ביאליק, קיבוץ עינת, מושב יונתן,השטיח המעופף, באדג'ט, מפעלי חמצן וארגון, הולמייס פלייס, מקאן ארקיסון  ועוד