קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
האוצר: מתעלמים מאיכות הסביבה

האוצר: מתעלמים מאיכות הסביבה

הרגולציה לא עשתה מספיק ושיש עוד הרבה מה לעשות

 בכנס השקעות אחראיות מכוון הממונה על שוק ההון במשרד האוצר רו"ח ידין ענתבי אצבע מאשימה לגבי חשיבותו של נושא הסביבה בארץ אל עבר הרגולציה. "הקשר בין סביבה וכלכלה, באמצעות גופים פיננסיים הוא טבעי בעולם ובארץ עדיין לא", אמר ענתבי.

לדבריו, "הוא לא מרגיש שהרגולציה עשתה מספיק ושיש עוד הרבה מה לעשות. גופים פיננסים בעולם מטפלים הרבה בנושא הזה. הרבה פעמים רואים שדברים צריכים לצמוח מהשוק אבל הם לא קורים ולכן נדרשת התערבות של הרגולציה".

ענתבי מוצא דמיון רב בין תחום הפנסיה ותחום איכות הסביבה. "אם אני מבקש היום מאדם לטפל באיכות החיים שלו בעתיד, זה כבר הפך לטריוויאלי. אבל למעשה זה מאוד דומה לאיכות הסביבה כי המשרד להגנת הסביבה משקיע היום במה שיטיב לאיכות החיים שלו בעתיד", הוסיף ענתבי.

שוק ההון מאוד צעיר בתחום הסביבה, בונים אותו ומייצרים תשתיות סביבתיות. שוק ההון יצטרך לעבור בית ספר כדי לייצר תשתית איכותית לכל הנושא של הסדרי חוב. בעוד כמה שנים תהיה כזאת ואז יהיה מקום והבה יותר קל להטמיע נושאים סביבתיים".

בעוד שענתבי מכוון לכיוון הרגולציה, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך אסתר לבנון דווקא סבורה כי יש להשאיר את האחריות גם כוולונטרית ולא להשאיר הכל לרגולציה.