קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
שורת חידושים בתערוכת אקלימה

שורת חידושים בתערוכת אקלימה

נלחם במתקפת החרקים? מפסיד? רוצה להפוך למנצח? מה הבעיה, תשאב אותם

 


תערוכת אקלימה 09 הנערכת השבוע מציגה חידושים רבים תעסוק במיזוג ,חימום אוויר, בנייה אקולוגית וחיסכון באנרגיה.  

אחד מהם הוא חידוש ירוק מבית MOAL, 'שואב החרקים'. השואב נותן פיתרון לבעיית חרקים במפעל, בבית, במחנה על ההרים או במילואים. השואב שקט להפליא ועשוי  מחומרים שניתנים למחזור, לא משתמש ברעלים, לא יוצר עשן או מוציא קרינה או גלים אלקטרומגנטיים, זאת לעומת המוצרים החלופיים בשוק שעושים שימוש בשיטת חשמול במטרה לשרוף את החרק, דבר הגורם לפיזור חלקיקים רעילים לאוויר שעשויים לגרום למחלות. בכל העולם כיום חל איסור שימוש במוצרים אלה בסמיכות למזון ותינוקות.

המכשיר עשוי פלסטיק עמיד, הוא קל ונייד. המסננים והמגש האוסף ניתנים לרחיצה. שואב החרקים מאושר על ידי מכוני התקנים האירופאי  והישראלי המכשיר. המכשיר צורך רק 35 ואטים ולכן עלויות השימוש נמוכות.

המכשיר שוקל פחות משני קילו. החרקים נמשכים לאור הסגול ,נשאבים  ע"י המאוורר ונלכדים בתוך מגש אוסף עם פתח חד כיווני שנסגר אוטומטית . ניתן  להחזיק את החרקים עד שהם מתים או לשחרר אותם

חברה נוספת שמציגה  בתערוכה היא "מגן שמש" שמראה  יריעות ציפוי לחלונות במטרה לחסכוך באנרגיה למבנים ורכבים. היריעות מסננות את אנרגיית השמש חוסמות חום וקרינה אך מעבירות אור נראה. למעשה מורידות היריעות את כמות האנרגיה הדרושה לקירור המבנה וחוסכות כסף מחשבון החשמל. היריעות מסוגלות להפחית את טמפרטורת המבנה עד 7 מעלות ולהפחית את צריכת האנרגיה למיזוג ב35% ויותר

ובתחום אחר - חברת מנועי קרול אריה בע"צ מציג ה בתערוכה שסתומים "לנעילת" מזגנים, השסתומים מונעים מבני נוער לשאוף גז מזגנים על כל הסיכון הכרוך בכך.