קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן

"סולארפאוור" הקימה מערכת סולארית גדולה

המערכת מורכבת מ-2 מערכות סולאריות בהספק כולל של 100 קילו-וואט

חברת "סולארפאוור" השלימה את ההתקנה הגדולה ביותר של מערכת סולארית בעפולה ומדווחת על צבר הזמנות של 100 מיליון ש"ח מתחילת השנה.

 

'סולארפאוור':"2 מערכות בהספק כולל של 100 קילו-וואט, יניבו לחברת 'שמואל מאיר ובנו' תשואה בטוחה של כ-15% בשנה, לצד תרומה סביבתית."

 

בימים אלו סיימה חברת "סולארפאוור" המתכננת ומשווקת מערכות אנרגיה סולארית פוטו-וולטאיות, את ההתקנה הגדולה ביותר של מערכת סולארית, אשר בוצעה אי פעם בארץ. בנוסף מדווחת החברה כי צברה הזמנות של 100 מיליון ש"ח שהינם 5 מגה-וואט מתחילת השנה.

 

המערכת, אשר הותקנה על גג חברת "שמואל מאיר ובנו" בעפולה, הנמצאת בבעלות אילן ודור מאיר, מורכבת מ-2 מערכות סולאריות בהספק כולל של 100 קילו-וואט (50 קילו וואט למערכת אחת), וצפויה להניב תשואה של כ-15% בשנה לצד תרומה משמעותית לסביבה של ייצור חשמל ירוק, במסגרת התקנות משנת 2008 לייצור חשמל סולארי.

 

בעקבות התקנה זו, מתעתדת חברת "שמואל מאיר ובנו" להתקין מערכת סולארית נוספת של 50 קילו-וואט על גג מפעל נוסף הנמצא בבעלותה בעפולה.

 

לדברי מר דור מאיר, מנכ"ל חברת "שמואל מאיר ובנו":"ברגע שנחשפנו לנושא האנרגיה הסולארית, הבנו את הפוטנציאל האדיר הטמון בשטחו של גג החברה בבעלותינו. חברת 'סולארפאוור', אשר ליוותה אותנו במקצועיות לאורך כל הדרך, אפשרה לנו להשתלב במהרה בעולם הירוק, וכעת אנו בדרכנו להתקנת מערכת נוספת על גג מפעל נוסף, הנמצא בבעלותנו."

 

לדברי אבינועם לוי ואלון תמרי, מנכ"לים משותפים בחברת "סולארפאוור", החברה המובילה בישראל בהתקנת מערכות סולאריות: "כיום, אין ספק שניתן להצביע על מגמה ברורה של עלייה משמעותית בביקוש להתקנת מערכות סולאריות בקרב חברות מסחריות. בתקופה האחרונה, החברה עובדת בקצב התקנות גבוה של כחצי מגה-וואט בחודש, ומממשת את צבר ההזמנות אשר בידה לשביעות רצון ההנהלה. את הפרויקטים מבצעת החברה בישראל ובאפריקה. הגורם העיקרי הקובע כעת את קצב ההתקנות הוא קבלת ההיתרים מהרשויות המקומיות, ועד כה מימשנו כבר חלק גדול מהצבר. ההתקנה על גג חברת 'שמואל מאייר ובניו'  בוצעה בזמן שיא ע"י חברת 'סולארפאוור' וארכה כחודשיים מיום הזמנה ועד יום חיבורה לחברת חשמל. התקנה זו מתווספת להתקנות רבות נוספות על גג חברות תעשייה, נדל"ן (כדוגמת אספן) ומשקים חקלאיים."

 

הודעה זו יוצאת בהמשך לפעילויות נוספות שעליהן הודיעה החברה לאחרונה, ביניהן הכניסה לתחום המוניציפאלי במסגרת חברת מילגם-סולאר ולפיתוח פרויקטים שונים ברחבי הארץ.