קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
וואטק 2009 בסימן חדשנות  במים

וואטק 2009 בסימן חדשנות  במים

הכנס הבינלאומי "וואטק 2009" יעסוק בצורך ביישום כלכלה איכותית בת קיימא

 הכנס הבינלאומי "וואטק 2009"  כולל תערוכת  תעשיית המים, איכות הסביבה והאנרגיה יערך במרכז הירידים והקונגרסים בתל אביב .

150 משלחות של שרים, מנהלי חברות ואנשי עסקים צפויות לבקר בתערוכת המים, איכות הסביבה והאנרגיה הבינלאומית "וואטק 2009" שתערך ב-17-19 בנובמבר.

במסגרת התערוכה יערך כנס בינלאומי שיעמוד בסימן כלכלה בת קיימא שמקטינה את הפגיעה בסביבה למען הדורות הבאים. בכנס ידונו הבעיות והאתגרים שעומדים בפני מדינות העולם על מנת לייעל את צריכת המים, להפחית את הזיהום הסביבתי ולהגביר את השימוש באנרגיות חלופיות.

בוקי אורן, יו"ר האירוע, מסר ש"וואטק 2009" נערכת בעקבות ההצלחה הרבה לה זכתה "וואטק 2007", שהיתה ראשונה בגודלה והיקפה ומשכה אליה מבקרים רבים מהארץ ומחו"ל ובהם ראשי חברות המים הגדולות בעולם. ההצלחה הבינלאומית מעידה על הענין הרב שקיים בעולם בתעשיית המים והקלינטק בישראל.

לדברי אורן, המשבר הפיננסי לימד אותנו פרק חשוב מה קורה כשהכלכלה חיה את הרגע בלי לחשוב על המחר. ניצול ובזבוז של משאבי כדור הארץ, ללא התחשבות במגמות ארוכות טווח בא על חשבון עתידנו ועתיד ילדנו. הצורך המרכזי הוא בייעול וישראל הינה מקור עולמי לחדשנות בתחום. המסר הזה הולך ומופנם בכל העולם ולכן אנו צופים להתענינות שיא בתערוכה ובועידה.

חלק מדיוני הכנס יערכו על פי מודל יחודי של מושבים שיוקדשו ליבשות השונות. האורחים מאותן מדינות יציגו את הבעיות עימן הם מתמודדים ונציגי החברות העסקיות ומכוני המחקר יציגו את הפתרונות הטכנולוגיים האפשריים לבעיות אלו. בכל הדיונים יושם דגש על פיתוחים חדשניים מהשנתיים האחרונות והם ינוהלו על ידי הנספחים המסחריים של משרד התמ"ת.

בתערוכת ווטק שותפים משרד התמ"ת, תוכנית המים הממשלתית - Israel NewTech בראשות עודד דיסטל, המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, המשרד לתשתיות לאומיות, מכון היצוא ומתימו"פ והיא מאורגנת על ידי מרכז הירידים וכנס תערוכות. פרטים על התערוכה באתר: http://www.watec-israel.com/