קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
פעילות ישראלית בסין לגידול אצות

פעילות ישראלית בסין לגידול אצות

סימביוטיק וחברת חשמל סינית חתמו על הסכם להקמת חווה מסחרית בסין לגידול מיקרו-אצות

 

סימביוטיק, חברה המובילה בחקר וגידול של מיקרו-אצות ימיות לתעשיית תוספי המזון והביו אנרגיה תוך שימוש בגזי פליטה של תחנות כוח, הודיעה על חתימת הסכם להקמת חווה מסחרית לגידול מיקרו-אצות בסין עם  Yantai Hairong Electricity Technology Ltd. ו-Penglai Weiyuan Science & Trading Ltd., חברות קשורות ל-China Guodian Corporation.

 

)  China Guodianwww.cgdc.com.cn (היא אחת מחברות החשמל הגדולות בסין עם יותר מ-100 תחנות כוח. החברה המשותפת תנצל את הטכנולוגיה הייחודית של סימביוטיק לגידול מספר סוגי מיקרו-אצות לתעשיית המזון לבעלי חיים ודגים ולתעשיית תוספי המזון. החווה תוקם ב-Penglai על שטח של 120 דונם בעלות של 10 מליון דולר תוך ניצול הפליטה של הפחמן הדו חמצני מתחנת הכוח של Penglai ומתוכננת להיות פעילה עד סוף 2010. על פי ההסכם, לאחר הצלחת החווה הראשונה יוקמו חוות נוספות.

 

"ההסכם עם Yantai Hairong ו- Penglai הוא צעד חשוב עבור סימביוטיק", אמר דניאל צ'ין, מנכ"ל סימביוטיק. "שיתוף הפעולה עם חברות בסדר גודל כזה הוא הוכחה חשובה של המודל שלנו. סין היא שוק גדול ומושך אך ניתן לחדור בו רק עם השותפים המקומיים הנכונים, כמו השותפים שלנו.”

 

סימביוטיק בע"מ )(www.seambiotic.com  נוסדה ב-2003 בשיתוף עם חברת חשמל לישראל במטרה לגדל ולהפיק מיקרו-אצות ימיות לשוק תוספי מזון ולהפקת אנרגיה ירוקה תוך הורדת זיהום פחמן דו חמצי.

החווה הנסיונית של סימביוטיק ממוקמת בצמוד לתחנת הכוח רוטנברג באשקלון ובה מגדלים בהצלחה רבה מספר סוגים של מיקרו-אצות ימיות תוך שימוש בגזי CO2 שנלקחים ישירות מהארובה. האצות נמכרות לשוק של תוספי המזון, לשוק של האבסת בעלי חיים (כולל דגים) ולחברות אנרגיה ואחרות הממשיכות איתנו את המו"פ להפקת ביו-דיזל וביו-אתנול. הטכנולוגיה היחודית של סימביוטיק מפחיתה בצורה דרסטית את עלויות תהליך הגידול תוך הפחתת התחממות כדור הארץ על ידי הורדת הפלטה של CO2 לאטמוספרה. החברה נמצאת בתהליך של מעבר משלב הפיילוט לשלב המסחרי של גידול וייצור האצות.