קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ועידת דוחה על גז טבעי

ועידת דוחה על גז טבעי

"הביקוש הגובר בעולם לגז יציב בפני הענף אתגרים להספקת פרויקטים בקנה-מידה ענקי"

המגזין  BUSINESS WIRE  כותב כי  כדי לתת מענה לביקוש העולמי הגובר לגז טבעי, הדגיש  תום ולטרס, נשיא חברת ExxonMobil Gas and Power Marketing במסגרת פאנל שנערך בכינוס הבינלאומי לטכנולוגיות נפט (IPTC) המתקיים בדוחה, קטאר.) – כי יהיה צורך בפרוייקטים רחבי-היקף לגז טבעי נוזלי. 

ולטרס הצטרף לקבוצת מנהיגים מהענף במסגרת פאנל שכותרתו "תחזית הגז הבינלאומית: שרשראות גז חדשות." תוך שהוא מציג מידע מתחזית האנרגיה לשנת 2009 של תאגיד ExxonMobil, ציין ולטרס כי על אף הסביבה הכלכלית הנוכחית, התפתחות כלכלית תהווה גורם מרכזי בהגברת הביקוש לאנרגיה בטווח הארוך. "אנו צופים כי הביקוש העולמי לאנרגיה יגדל מכ-230 מיליון חביות שווה-נפט ביום (MBDOE) בשנת 2005 ללמעלה מ-300 מיליון חביות שווה-נפט ביום בשנת 2030 – גידול של כמעט 35 אחוזים," ציין ולטרס.

"הביקוש הגובר בעולם לגז יציב בפני הענף אתגרים להספקת פרויקטים בקנה-מידה אשר כמעט ולא ניתן היה להעלות על הדעת לפני עשור," אמר ולטרס. "היכולת להגות, למסחר ולבצע פרויקטים גדולים בהיקף מיליארדי דולרים הפכה לגורם מבדל שחשיבותו הולכת וגוברת, אשר יישאר איתנו בעשורים הבאים."

עם צפי לגידול משמעותי בביקוש לגז במהלך 20 השנה הקרובות, בעלי המשאבים חייבים למצוא דרכים לפתח את ההיצע כדי לתת מענה לגידול זה. גז טבעי נוזלי מהווה פתרון גמיש אחד, אך ולטרס ציין כי ההיבט הכלכלי של פרויקטי גז טבעי נוזלי דורש ביצוע בקנה מידה גדול בהרבה מההיצע המקומי המסורתי. "כפי שראינו בשרשראות הייצור החדשות אותן הפעלנו יחד עם שותפינו בקטאר, פיתוח גז טבעי נוזלי דורש פרויקטים בקנה-מידה גדול. הדבר יוצר אתגרים לענף שלנו, שכן עם הגודל באה המורכבות. השאת ההחזר מפרויקטים גדולי-היקף מצריך בחירה בקונספט התכנוני הנכון, פיתוח תוכניות שיווק אפקטיביות, וביצוע הפרויקט באופן המאפשר את מימושו בעלות הנמוכה ביותר," אמר ולטרס.

במהלך 20 השנה הבאות, לגז טבעי יהיה תפקיד הולך וגובר בחשיבותו בתמהיל האנרגיות העולמי, במיוחד לאור שכיחותו, גמישותו, ויתרונותיו הכלכליים כחומר דלק המציע פליטת פחמן פחותה ויעילות מוגברת בייצור חשמל.

בהכירו כי כל סוגי האנרגיה דרושים כדי לתת מענה לביקוש, אמר ולטרס, "לא רק שהביקוש לאנרגיה יהיה גדול בהרבה שנת 2030 מהרמה הנוכחית, תמהיל הדלקים המשמשים במתן מענה לביקוש זה ישתנה אף הוא. לגז בפרט יהיה תפקיד חשוב יותר ויותר במתן מענה לצרכי האנרגיה העתידיים בעולם, הגדלים בשיעור של 1.8 אחוזים בתקופה שבין 2005 ל-2030."