קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
סולאר פאואר: להמשיך בתנופה

סולאר פאואר: להמשיך בתנופה

בעקבות הקמת המתקן להפקת חשמל מאנרגיה סולארית במפעל אינדיגו בקרית גת נמסר כי חברת סולארפאוור פרסה את התאים הסולאריים

 בעקבות הקמת המתקן להפקת חשמל מאנרגיה  סולארית במפעל  אינדיגו בקרית גת נמסר כי חברת סולארפאוור פרסה את התאים הסולאריים וניהלה את הפרויקט החל משלב התכנון, דרך אישורים מול הגורמים הנדרשים ועד ההתקנה והחיבור לרשת החשמל. המערכת שנבחרה מבוססת על פאנלים של SunPower, הנחשבים כבעלי הנצילות הגבוהה בתעשיה; ועל ממיר לרשת חילופין מתוצרת SMA,  בין החברות המובילות בתחום.

טכנולוגיית SunPower מספקת כיום יותר מ-10% מצריכת החשמל של אתר HP בסאן דייגו. כמו כן, 90% מצריכת החשמל של HP באירלנד תופק בשנים הקרובות מאנרגיה מתחדשת הנוצרת בחוות רוח. עם זאת, בעוד שבפרויקטים בארה"ב ובאירופה פנתה החברה ליזמים חיצוניים, שהקימו את המערכות על חשבונם בתמורה להתחייבות HP לרכישת האנרגיה לאורך שנים - הפרויקט בישראל הינו הראשון שנבנה כולו בהשקעה ישירה של HP.

אריק כוחנובסקי, program office manager ב-HP Indigo, מסר כי: "יש לנו שטחי גג נרחבים מעל למפעלים ולמתקני הפיתוח, אך כרגע החוק מגביל אותנו מבחינת היקף המערכת הסולארית. אנו מקווים לשלש ולרבע בעתיד את היקף ייצור החשמל הירוק, בהתאם להתפתחות הטכנולוגיות בייצור החשמל ושינויי חקיקה עתידיים".

אלון תמרי, מנכ"ל משותף, בסולארפאוור, ציין: "בתקופה  האחרונה, בזכות השקת התקנות לעדוד חשמל סולארי בישראל, אנו רואים התפתחות בשוק ייצור האנרגיה הירוקה במגזר המסחרי. ענף החקלאות היה הראשון שנכנס לתחום, ולאחר מכן הצטרפו מספר חברות נדל"ן ומפעלים. אסור להפסיק תנופה זו אלא יש לקדמה".