קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
תנועות הנוער למען הסביבה

תנועות הנוער למען הסביבה

הוצגה תוכנית משרד הגנת הסביבה לפעילות משותפת עם תנועות הנוער

 השר להגנת הסביבה נפגש עם נציגי מועצת הנוער בישראל ובמהלכה הציג בפניהם את תוכנית המשרד לפעילות משותפת עם תנועות הנוער לצורך הגברת הפעילות וההשתתפות של תנועות הנוער לשמירה על הסביבה בישראל.

השר להגנת הסביבה ח"כ גלעד ארדן: "אני רואה חשיבות רבה ליכולת של מוסדות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי להשפיע על כלל הציבור דרך החינוך הסביבתי ובשל כך, הצבתי נושא זה כאחד מחמשת היעדים המרכזיים של המשרד להגנת הסביבה. מערכת החינוך הבלתי פורמאלי, המערבות פעילות חברתית ומנהיגות מצד בני נוער רבים במדינת ישראל, מהווה פוטנציאל אדיר לשינוי בבני הנוער ובקרב הסובבים אותם. לשם כך, בנה המשרד להגהת הסביבה תוכנית הכשרה שמותאמת למערך ההדרכה של תנועות הנוער שמונים כ-25 אלף מדריכים, מתוך מטרה שהמדריכים יעבירו את דרך החשיבה ואורח החיים המקיים לחניכי התנועות, בני הנוער בישראל. כמו כן, הוריתי למשרדי לסייע ותמוך בתנועות הנוער בכדי להתאים את מבני התנועות ולהפוך אותם לידידותיים לסביבה ובכך, לתת דוגמא לקהילה ולהתנהלות נבונה ואחראית בסביבה".

ממועצת תנועות הנוער נמסרו הפרטים הבאים: 

רקע:
המשרד להגנת הסביבה, משרד החינוך ומועצת תנועות הנוער בישראל חברו יחד למהלך משותף שעיקרו - העצמת והגברת פעולתן של תנועות הנוער למען שיפור איכות הסביבה ובכלל זה, שמירה על הטבע, הכרה בצרכים האוקולוגיים ומעבר לעשייה בתחום.
עיקר הפעילות נסובה סביב העמקת הידע והערכים בקרב שכבת המדריכים בתנועות במסגרת סמינרים להכשרה שיתקיימו במהלך חודשי הקיץ. כמו כן, יוכשרו מתנדבי שנת שירות להנהגה של פעולות למען הסביבה, בתנועות הנוער.

להלן לוחות הזמן לתוכנית:

  • מרץ-אפריל 2010 - גיבוש תוכניות ההכשרה של התנועות.
  • יולי - אוגוסט 2010 - הכשרת המדריכים ע"י רכזי ההדרכה של התנועות.
  • יוני 2010 ואילך - הפקת חומרים לתנועות.