קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מחדשים המערכות  בצה

מחדשים המערכות בצה"ל

מרכז בינוי פועל להחלפת מערכות המיזוג המיושנות בצה"ל

                                                                        

בצה"ל מתייחסים ברצינות רבה למחסור החמור באנרגיה ובמים, מתוך מחשבה כי החיסכון במים וחשמל ידידותי מאוד לסביבה, אך גם ידידותי לא פחות לכיס. לראיה, במחצית הראשונה של 2009 נרשם חסכון של 3 אחוז בצריכת החשמל של הצבא אשר התבטא בחסכון של 11 מיליון שקל ונרשמה ירידה בצריכת המים הצה"לית, דבר שחסך כ-3.5 מיליון שקל לקופת המדינה.

לקראת שנת 2010, הציב סגן הרמטכ"ל יעד להמשך החיסכון- צמצום בצריכת המים והחשמל בעשרה אחוזים נוספים. כדי להגיע ליעד שנקבע שוקד בימים אלה מרכז בינוי, בין השאר, על החלפת מערכות מיזוג האוויר המיושנות, שתפוקתן נמוכה יחסית לכמות החשמל שהן צורכות, במזגנים מפוצלים חדשים, והרחבת השימוש באנרגיה סולארית כפיתרון לחימום מים, בעיקר בבסיסי פיקוד הדרום. "ניתן לראות שחיילי צה"ל מבינים את חשיבות השמירה על איכות הסביבה והחיסכון בחשמל ובמים, המודעות לנושא עלתה מאוד בשנים האחרונות. גם פעולות פשוטות, כמו זמני מקלחת קצרים או השקיית גינות על פי ההנחיות המטכ"ליות, מביאות לחיסכון רב, ואני מאמין כי החיילים יעמדו במשימת החיסכון בהצלחה", אמר רס"ן לודביק ורגה, רמ"ד שימור אנרגיה במרכז הבינוי.

"עד היום לא ראינו ירידה גדולה כזו בצריכת החשמל ואני מאמין כי ימי העיון, האיגרות והפירסומים, וכן 2 קורסי שימור האנרגיה שערכנו בשנה האחרונה, השפיעו על צריכת החשמל של החיילים".