קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
'דייסון' השיקה מאוורר ללא להבים

'דייסון' השיקה מאוורר ללא להבים

טכנולוגיית Air Multiplier מגבירה את זרימת האוויר כפול 15


חברת 'דייסון' הבריטית המובילה בעולם בתחום שואבי האבק המתקדמים, פיתחה מאוור ללא להבים. טכנולוגיית Air Multiplier מגבירה את זרימת האוויר כפול 15 ומעבירה 405 ליטרים בשניה של אוויר קריר בצורה חלקה לחלל החדר.

איך זה עובד? המאוורר החדש של 'דייסון' מאיץ אוויר דרך חלון הבנוי בצורה טבעתית שמקובע בו מגבר, (amplifier), דבר היוצר סילון אוויר העובר דרך רמפה הבנויה כחתך רוחב של משטח עילוי (כמו כנף של מטוס), המתעלת את כיוון הזרימה. האוויר סביב המאוורר נגרף אל משטח העילוי הגורם לו להמרצה.

למאוורר של 'דייסון' אין להבים, במקום זאת הוא משתמש בטכנולוגיית Air Multiplier המגבירה את זרימת האוויר כפול 15 פעם. המהנדסים היצירתיים של 'דייסון' עבדו על הפיתוח החדש כ 4 שנים. למאוורר מנוע יעיל הפועל ללא חיכוך ואת מהירות האוויר ניתן לכוון בצורה מדויקת ע"י כפתור עימעום לעומת מאוורר להבים היכול לפעול מקסימום בשלוש דרגות שונות. מפני שהמאוורר פועל ללא צורך בלהבים הוא אינו מרעיש והוא בטיחותי, וכן ואין צורך ברשת הגנה ולכן קל מאוד לנקותו. מנוע המאוורר נמצא בבסיס המוצר המעניק לו יציבות ולכן ניתן לכוון את זווית המכשיר בנגיעה קלה בו, לעומת מאוורר להבים אשר יכול ליפול בקלות עקב מיקום המנוע הגורם לחוסר איזון. בנוסף ניתן לסובב את המאוורר עד 90 מעלות פשוט ע" בלחיצת כפתור.

את המאוורר הביתי ללא להבים של דייסון ניתן יהיה להשיג החל מאביב 2010 ברשתות המובילות.