קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
חוסר מיזוג מעצבן עובדים

חוסר מיזוג מעצבן עובדים

מתעצבנים על מיזוג אוויר חם או קר מדי (15%) 

 חברת המחקר "Opinium" בחנה מה מעצבן את העובדים.

לעשירייה הפותחת של המטרדים המשרדיים הגיעו עמיתים מצוברחים לעבודה (37%); מחשבים אטיים (36%); רכילות ודיבורי סרק במשרד (19%); עגה משרדית (18%); אנשים שמדברים בקול רם בטלפון (18%); יותר מדי נוהלי בטיחות במקום העבודה (16%); שימוש בשירותים בלי להתחשב בזולת (16%); אנשים שמאחרים לפגישות או שלא מופיעים בכלל (16%); אנשים שמשאירים את המטבח המשרדי מבולגן (15%); מיזוג אוויר חם או קר מדי (15%).

העגה המשרדית נחשבת לאחת המיומנויות המוקדמות שאותן נדרש העובד החדש לרכוש כדי להשתלב בחיי התאגיד. חלק מהעובדים גם נהנים להשתמש בה בכל הזדמנות כדי להיראות מעורבים. אולם, יש גם לא מעט עובדים ש"השפה המשרדית" מוציאה אותם מדעתם, ובראש רשימת הביטויים המשרדיים הכי מעצבנים עומד "תחשוב מחוץ לקופסה", שגורם ל-21% מהעובדים לרצות להטיח את ראשם בקיר. "נתעדכן" ו"נשתמע" נמצאים במקום השני עם 20% מהקולות, והביטוי "חשיבה אופטימית" מציק ל-19% מהעובדים; סיעור מוחות שמטרתו לאתר אשמים מפריע ל-16%; "ירידה לפרטים" מעצבן 15% ו"אנו זקוקים לתוכנית ולא לאלתורים" מציק ל-15%.

אם על פניו נראה שמדובר במטרדים קלים, הרי שבשביל עשירית מהעובדים שנאלצו להתמודד אתם כל יום במשך שעות ארוכות מדובר בסיבה מספיק טובה שתגרום להם לעזוב את מקום העבודה. שני שלישים מתוך 1,836 האנשים שהשתתפו בסקר דיווחו כי הם סובלים מלחץ כתוצאה מההפרעות במשרד.

מחקרים קודמים שעסקו בנושא העמידו בראש רשימת המטרדים המשרדיים מחשבים אטיים, אך ייתכן שהאינטרנט המהיר תרם לפתרון הבעיה ופינה את הזירה לגורם האנושי - עובדים מעצבים, נרגנים, מלנכולים והיפוכונדרים, שעלולים להפוך את חיי עמיתיהם למשרד לבלתי נסבלים לחלוטין. מטרדים נוספים שכיכבו בעבר בתאגידים היו רעשים מעצבנים למיניהם, דוגמת רשרוש שקיות אוכל, לגימות בצורה רועשת של משקאות, רינגטונים "מקוריים" וקולו של הבוס הקורא לעובד להתייצב במשרדו.