קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
כנס אילת עתיר הבטחות

כנס אילת עתיר הבטחות

נפתח באילת כנס אילת-אילות הבינלאומי השלישי לאנרגיה מחדשת

 נפתח באילת כנס אילת-אילות הבינלאומי השלישי לאנרגיה מחדשת, במסגרתו הציג  שר התשתיות, עוזי לנדאו, את תוכנית ממשלת ישראל בנושא אנרגיה בת קיימא.

 

שר התשתיות ד"ר עוזי לנדאו:
"משרד התשתיות הלאומיות פתח את הדרך למימוש הפיכת חלום הגגות האדומים לחזון הבתים הירוקים.

כל אחד יכול. גג, ועוד גג ועוד גג. אני לא בטוח שכאשר בן גוריון אמר ש"גם הנגב עוד יהיה פורח", הוא התכוון לפריחה סולארית, והירוק שהוא ראה לנגד עיניו, כנראה לא היה פוטו וולטאי ותרמו סולארי כנראה שהמציאות עולה על כל חזון."

                                                                                                

אודי גת, ראש מועצת אילות:  בחבל אילת- אילות, בפינה הדרומית והרחוקה של מדינת ישראל, הבנו רק לפני מספר שנים, שיש כאן את כל מה שצריך בשביל לנצח ולהפוך את האזור הזה "לעמק השמש של האנרגיות המתחדשות". אנו מתכננים לייצר באזור זה במהלך 4 השנים הקרובות כ- 200 מגא-וואט חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת, בשטחי התעשייה בתמנע שיצאו למכרז על פי החלטת הממשלה, ובמעט משטחי החקלאות הפרושים לאורך הגבול. כולי תקווה שמדינתנו הקטנה, האמיצה והמתקדמת בתחום, תדע למנף את המהפכה שלנו בחבל לטובת פרישת ההתיישבות, ועמידה ביעדי הייצור אנרגיה ממקורות אנרגיה נקיה."

 

בפתיחת הכנס נחנך  רשמית מרכז אימות בינלאומי ראשון לבחינת התכנות של טכנולוגיות אנרגיה מתחדשת, תחת תנאי האקלים האידאליים של האזור. המרכז נחנך בנוכחות שר התשתיות, ד"ר עוזי לנדאו. המרכז מוקם במסגרת פיתוח פלטפורמה לפיתוח ומסחור טכנולוגיות אנרגיות מתחדשות שעתידה לקום בהשקעה צפויה של כ- 120 מיליון ₪, כחלק מהאסטרטגיה של מנהלת האנרגיה לפתח את תחום האנרגיות המחדשות כמנוף לפתוח אזורי.

 

המרכז שהושק בכנס ממוקם בסמוך למרכז האקדמי לאנרגיה מתחדשת של מכון ערבה ללימודי סביבה בקיבוץ קטורה. בהמשך הדרך יעבור המרכז לשטח של כ 100 דונם בלב פארק האנרגיה המתחדשת של תמנע שמתוכנן בהשקעה מוערכת של מעל מיליארד ₪.  במרכז האימות נבחנות כבר היום 5 טכנולוגיות ישראליות חדשניות בנוסף לפיילוטים אחרים הקיימים ברחבי האזור כגון המתקן הסולרי תרמי של חברת אאורה בקיבוץ סמר.

כנס אילת-אילות הבינלאומי לאנרגיה מתחדשת (www.eilatenergy.com), קיבלת חותמת רשמית להיותו אחד האירועים החשובים ביותר בעולם בתחום האנרגיה מתחדשת. בסיועה של מת"ימו"פ, נציבות האיחוד האירופאי, הזרוע המבצעת של האיחוד האירופי, בחרה בכנס אילת-אילות לאנרגיה מתחדשת להיכלל בפרויקט ECO4B, פרויקט בהובלת רשת היוזמה האירופית (Enterprise Europe Network), רשת נקודות המידע וייעוץ לחברות אירופאיות הגדולה באירופה. במסגרת הפרויקט נבחרו להכלל הכנסים בינלאומיים המובילים של אנרגיות מתחדשות, המתקיימים במהלך 2010-2011 בישראל, ספרד, סלובניה, בולגריה ואיטליה.

מנהלת האנרגיה המתחדשת של חבל אילת-אילות בראשותם של דורית בנט ונועם אילן, הינה מנהלת האנרגיה המתחדשת היחידה בארץ, אשר הוקמה כחלק מהתוכנית האסטרטגית של אילת וחבל אילות, בסיוע הסוכנות היהודית ומגבית קנדה וקהיליית טורונטו, על מנת להשיג עצמאות אנרגטית בדרום הערבה בתוך עשור. מנהלת האנרגיה פועלת להפיכת האנרגיה המתחדשת כמנוף פיתוח אזורי של החבל, הפיכת אילת לעיר הסולארית הראשונה במדינה וקידום מואץ להקמת פארק תעשייה ייחודי לייצור חשמל מאנרגיה סולארית בהספק מתוכנן של כ- 200 מגה-וואט באזור תמנע.