קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
השר לנדאו תומך ביעול המזגנים

השר לנדאו תומך ביעול המזגנים

"חסכון ויעול במזגנים זה שווה לתחנת כוח!"

 " אם נשקיע 200 מיליון שקל בשנה בהחלפת מזגנים זוללי אנרגיה ב 100,000 בתי אב, כעבור 5 שנים נגיע לחיסכון בהיקף של 350 MW, זוהי תחנת כוח!"

 בדיון בנס אילות-אילות לאנרגיה מתחדשת  שר התשתיות עוזי לנדאו: "אם נשקיע 200 מיליון שקל בשנה בהחלפת מזגנים זוללי אנרגיה ב 100,000 בתי אב, כעבור 5 שנים נגיע לחיסכון בהיקף של 350 MW. חברים זוהי תחנת כוח!"

מושל ניו-יורק לשעבר, ג'ורג' פאטאקי אמר כי: "ההתייעלות חייבת לשחק תפקיד חשוב. ארה"ב הפחיתה את הצריכה בדרך זו ב- 23% עד כה." עוד הוסיף פאטאקי ואמר כי: " אנחנו צריכים לראות עוד יזמים כמו בטר פלייס בעולם שבונים תשתיות המסייעות להתייעלות אנרגטית בעולם. ההתייעלות שתשנה איך העולם מפיק ופועל אנרגטית."

 

סגן נשיא הסוכנות העולמית לאנרגיה, ריצ'רד ג'ונס אמר כי: "ההתייעלות היא לעשות אותו הדבר עם אותה כמות האנרגיה, לא לעשות ולהשתמש פחות. ההתייעלות יכולה לסייע בצמיחה כלכלית במקומות עבודה. ישראל לא ממש הצליחה בשנים האחרונות במשימה. צעדים רבים בהתייעלות אנרגטית משלמים בעד עצמם כמו תאורה בה ניתן לחסוך 60$ וטון ב CO2 חסכון בזיהום בחודש."

 

עוד הוסיף לנדאו ואמר כי: "במשרד שלנו השקענו בשנה שעברה 100,000 ₪ בהתייעלות אנרגטית. מתברר שבחצי השנה שחלפה נחסכו כ -  50,000  ₪ בהוצאות החשמל בזכות ההתייעלות.  מחישוב מהיר יוצא כי בתוך כשנה נחזיר את ההשקעה, והשאר הוא רווח נקי! הוצאנו מכרז להתייעלות אנרגטית במשרדי הממשלה, פיילוט שנבחן ב-7 מבנים: בית המשפט העליון, 4 היכלי צדק, בניין משרד האוצר, כפר הנוער "אשל הנשיא")."

 

בהתייחס לקרן ההזנק החדשה של משרד התשתיות אמר לנדאו כי ישנו חברות רבות שנעזרות היום בקרן והוסיף: "2000 איש הגיעו לכאן לכנס אילת אילות כדי לקדם את שוק האנרגיה הירוקה. אתמול בצהריים אמר לי ראש העיר שהוא מודאג כיוון שבשנה הבאה יתכן שהמקום יהיה צר מלהכיל. אנחנו רוצים להאמין שבשנה הבאה הכנס הזה יכפיל את עצמו. לזה אני קורא צרות טובות. כאורח מאורחי הכנס, אחד מאלפיים, אני מבקש להודות לאודי גת, דורית בנט ונועם אילן. כל הכבוד. אתם יכולים למחוא כפיים. מגיע להם."


מנהלת האנרגיה המתחדשת של חבל אילת-אילות בראשותם של דורית בנט ונועם אילן, הינה מנהלת האנרגיה המתחדשת היחידה בארץ, אשר הוקמה כחלק מהתוכנית האסטרטגית של אילת וחבל אילות, בסיוע הסוכנות היהודית ומגבית קנדה וקהיליית טורונטו, על מנת להשיג עצמאות אנרגטית בדרום הערבה בתוך עשור. מנהלת האנרגיה פועלת להפיכת האנרגיה המתחדשת כמנוף פיתוח אזורי של החבל, הפיכת אילת לעיר הסולארית הראשונה במדינה וקידום מואץ להקמת פארק תעשייה ייחודי לייצור חשמל מאנרגיה סולארית בהספק מתוכנן של כ- 200 מגה-וואט באזור תמנע.