קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מבקשים מימון  לבניה ירוקה וחסכונית

מבקשים מימון לבניה ירוקה וחסכונית

ענף הבניה והציוד בארצות הברית מצפה מיד להפעלת שורת תמריצים לעידודו

 ענף הבניה והציוד בארצות הברית מצפה מיד להפעלת שורת תמריצים לעידודו.

 זאת במסגרת  הפעלה של תקציבים שכבר אושרו לכך ברמה פדרלית . מדובר בתקציבים לעידוד בניה חדשנית כולל אנרגיה ירוקה וחסכונית.
מפרסום בסוף חודש ינואר עולה כי שנת 2009 גבתה מחיר כבד מענף הבנייה שממשיך להעיק גם  בשנת 2010. 


"השקעות והוצאות הבנייה ירדו בשנה שעברה ב- $ 137 מיליארד דולר, וכעת הן ברמה הנמוכה ביותר מזה שש שנים. בעוד שרק 5 אחוזים מכוח העבודה בארה"ב הם פועלי בניין  20 אחוזים מהם מובטלים באזורים רבים.

 

לדברי  סטיבן Sandherr, מנכ"ל AGC, "כפי שנראה באחרונה מנתוני התעסוקה הפדרלית הדיכאון בענף כמו התנאים בענף הבנייה הם אחד הגורמים העיקריים לגרירה של עסקאות."

מ
התחזית, אשר מבוססת בחלקה על התגובות בסקר של קרוב ל -700 חברות בנייה מסוף דצמבר ומתחילת השנה, עולה כי הפעילות הפרטית במימון הבנייה צפויה לרדת עוד יותר. שישים וארבעה אחוזים מהקבלנים  מצפים שהביקוש למבני ומתקני ייצור חדשים יפחת, ואילו 71 אחוזים מצפים שהביקוש בתחום  הקמעונאי, חדשים, כמו גם בתי מלון  יירד.

כתוצאה מכך, מספר החברות המצפה לקנות ציוד חדש ירד  עד 46 אחוז השנה לעומת 61 ירידה של  בשנת 2009. בינתיים, 81 אחוזים של חברות בדו"ח כבר רואות צורך לחתוך את שולי הרווח בהצעות שלהם רק כדי להישאר תחרותים ועוד 10 אחוזים אומרים כי הם עכשיו בדרך להגיש הצעות כל כך נמוכות שהם בעצם מפסידים כסף על פרויקטים.

Sandherr הוסיף כי חברות בנייה רבות בטוחות  כי הן יוכלו לשמור על כוח העבודה הקיים עתה לאחר הפיטורים. בשנת 2009, 73 אחוזים מהמשיבים אמרו כי חברות פיטרו עובדים, עם ממוצע של 39 פיטורים לכל המשרד. עבור 2010, לעומת זאת, 60 אחוזים של מנהלי חברות אומרים שהם לא בטוחים אם הם יוכלו להוסיף עובדים חדשים.