קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
הסכם למניעת טרור אווירי בתעופה

הסכם למניעת טרור אווירי בתעופה

מסמך ההבנות ישפר את יעילות התיאום בין רשויות הביטחון של שתי המדינות


מגבירים את הביטחון בתעופה האזרחית. ישראל וארצות הברית חתמו על הסכם הבנות חדש להידוק שיתוף הפעולה הביטחוני בניהם למניעת טרור אווירי בתעופה האזרחית. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

 

השר כץ מסר כי מסמך ההבנות שנחתם בישראל ובוושינגטון מחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל וארצות הברית בכל מקרה של התמודדות מול אירועי טרור אווירי והוא מבטיח תיאום מלא והעברת מידע שוטף בין שתי המדינות.

 

שרת המשרד לביטחון המולדת של ארה"ב, ג'נט נפוליטאנו ציינה כי ההסכם יאפשר לארה"ב וישראל להגיב בצורה טובה יותר לאירועי טרור אווירי והוא יחזק את הביטחון של שתי המדינות "החלפת מידע בזמן אמת עם שותפינו הבינלאומיים הינה קריטית למאמצינו לחיזוק הביטחון הגלובלי בתעופה" הוסיפה נפוליטאנו.

 

השר כץ שיבח את שיתוף הפעולה בין ישראל וארצות הברית ואמר כי מסמך ההבנות ישפר את יעילות התיאום בין רשויות  הביטחון של שתי המדינות "שיתוף פעולה שכזה הוא בעל חשיבות ייחודית ויאפשר מתן תגובה יעילה לאיומים המתפתחים בתעופה הבין לאומית".

 

מסמך ההבנות מכיר בצורך לשיתוף פעולה בין מינהל הביטחון בתעופה של ארצות הברית (TSA) ומחלקת הביטחון של משרד התחבורה הישראלי כדי שניתן יהיה להתמודד עם אירועי ביטחון בתעופה האזרחית. במסגרת מפגשים עם הסוכנות האמריקאית לאבטחת התחבורה נוסד בין שתי המדינות מנגנון חדש לעדכון הדדי בזמן אמת של אירועי טרור אווירי.

 

החתימה על מזכר ההבנות התאפשרה בעקבות מפגש עבודה שהתקיים ביולי 2009 בארצות הברית במהלכו ביקשו האמריקאים לגבש מסמך הבנות משותף המעגן פורמאלית את שיתוף הפעולה המבצעי שנוצר בין שתי המדינות.

 

לפרטים: אבנר עובדיה 5548088 – 050