קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
חוברת על בטיחות  בעבודות חשמל

חוברת על בטיחות בעבודות חשמל

המוסד לבטיחות ולגיהות הפיק חוברת בטיחות חשמל בעבודות אלקטרוניקה

 

 

המוסד לבטיחות ולגיהות, המוביל את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בישראל, הפיק חוברת בטיחות חשמל בעבודות אלקטרוניקה. החוברת מיועדת למנהלים ועובדים  העוסקים בייצור, טיפול ותפעול ציוד אלקטרוני לצורך ביצוע עבודות שגרתיות ובלתי שגרתיות, שיש בהם אינטראקציה או קשר עם סיכוני חשמל.

 

בחוברת מוצגות שיטות כלליות להגברת הבטיחות בעת ביצוע עבודות חשמל בציוד אלקטרוני. תהליך ביצוע העבודות כולל הגדרה של אחריות מנהלים ועובדים, תהליכי ביקורת על ביצוע עבודות ומתן הרשאות בטיחות לפי הצורך.

 

עוד בחוברת, מוצג נוהל שהוכן במיוחד לתחום בטיחות בחשמל בעבודות אלקטרוניקה. הנוהל מתייחס לבטיחות בתהליכי פיתוח, ייצור, תפעול ותחזוקה של ציוד אלקטרוני וכולל הרשאות עבודה ואחריות של כל הגורמים העוסקים בעבודות: הארגון, העובדים, מפקחים ובודקים של ציוד אלקטרוני.

 

עבודות שונות במעבדות של ציוד אלקטרוני כרוכות בטיפול במכשירים גלויים עם מגעים חשופים של רכיבים חשמליים, בעודם נושאים מתח חי. לדברי חיים אליהו, מנהל המוסד לבטיחות ולגיהות, "בשטח אין מודעות מספקת לסיכוני המתחים המסוכנים שקיימים במכלולי הציוד האלקטרוני. בנוסף, יש עובדים המבצעים עבודות חשמל בציוד אלקטרוני מבלי שיהיה להם רישיון חשמלאי מתאים הנדרש על פי החוק וכן יש עובדים הנמנעים משימוש בשיטות הגנה ובציוד מגן אישי. המוסד לבטיחות ולגיהות הפיק את החוברת למען המנהלים והעובדים בתעשיית האלקטרוניקה, תעשייה מצליחה בישראל המעסיקה עובדים רבים".

 

את החוברת ניתן לרכוש במחלק ההפצה של המוסד לבטיחות ולגיהות או דרך אתר האינטרנט:

www.osh.org.il.

 

 

 

 

 

המוסד לבטיחות ולגיהות הינו תאגיד ציבורי המוביל את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בישראל, ומשמש כתובת מרכזית למידע, הדרכה וייעוץ בנושאים הקשורים לתחומים אלה. תפקידיו של המוסד לבטיחות ולגהות הן לנהל פעולות הסברה והדרכה במקומות עבודה  באמצעות מחוזותיו הפרושים בכל רחבי  הארץ; לערוך ולפרסם מחקרים וסקרי סיכונים במקומות עבודה; לסייע לבחירת נאמני בטיחות ולהקמתן של ועדות בטיחות במקומות עבודה, להדריכם ולעודדם בפעולתם; לייעץ ולקדם פעולות לסילוק מפגעי בטיחות ומפגעים בריאותיים

 

לפרטים נוספים: שגית אופיר, רונית גרינולד דורן תקשורת 050-8333122, 050-8333139