קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
טיהור כחול לבן

טיהור כחול לבן

120 מתקני טיפול שפכים בדרום ומרכז אמריקה יטוהרו בכחול לבן – הסכם בשווי 80 מיליון דולר

 

חברת מפל – אנרגיה ירוקה בע"מ, בניהולם המשותף של חנוך מגן (65) הנדסאי חשמל  וגימלאי של חברת מקורות, ודוד עזורי (47) מהנדס מכונות,  מביאה את הבשורה הבינלאומית בתחום חיסכון באנרגיה במתקני טיהור שפכים. חנוך מגן,  פיתח והמציא את מערכת CNM שזכתה ברישום כפטנט בלעדי והפך את התהליך המורכב והיקר, לאפשרי, זול ויעיל במיוחד.

 

CNM,      הינה מערכת לטיהור שפכים,   המבוססת על מתקן צף באגני הטיפול הביולוגי וחוסכת עד כ-70% מצריכת האנרגיה ועלויות התפעול של מערכות קיימות ויוצרת סביבה ירוקה ונקיה.

 

השיטה פועלת בדרך ייחודית להתקנת דיפיוזרים המספקים בועות אוויר קטנות, לצורך קיום התהליך הביולוגי, כל זאת באמצעות שדרוג אגני טיפול ביולוגים קיימים , ללא צורך בבניית מתקנים חדשים.

 

המערכת מתאימה לטיפול בשפכים עירוניים בעלות הקמה נמוכה ובעלויות תפעול ואחזקה מינימאליות. מינימום ציוד אלקטרו-מכני, ללא משאבות וללא תהליכי בקרה תהליכית מסובכת. עמידה ביעדי הטיפול הנדרשים על מנת למנוע נזקים לסביבה, שימוש חוזר בשפכים להשקיה. מתאים גם לקהילות חקלאיות ולקהילות קטנות, המערכת הינה מודולארית וניתן להתאימה ולספקה ביחידות של עד 15,000 מ"ק ליום למודול.

 

עד כה, החמצון נעשה על ידי מאווררים מכניים צפים, תהליך שגזל אנרגיה רבה  והיה כרוך בעלויות תפעול עצומות. הפטנט של מפל, מהווה פריצת דרך בינלאומית ומשלב לראשונה מתקן צף, אפקטיבי ויעיל החוסך באנרגיה  ומשדרג את איכות הקולחין.

 

התוצאות לא אחרו לבוא.  CNM  מותקן כבר ב-12  מתקני טיפול בשפכים ברחבי הארץ ובימים אילו מתגבש הסכם בשווי 80 מיליון דולר הכולל שדרוג  120 מתקני טיפול בשפכים  בדרום אמריקה , והסכם בלעדיות נוסף בארה"ב, אירופה, הודו, ואפריקה.